در رابطه با انواع شیرآلات و لوازم سرمایشی چیزی شنیده اید؟ آیا می دانید هر یک از لوازم سرمایشی و شیرآلات در چه طرح و مدل های مختلفی طراحی شده‌ اند؟ با پیشرفت علم شاهد تولید هزاران نوع قطعه در طرح ها و مدل های مختلفی هستیم‌ هر یک از این شیرآلات و لوازم سرمایشی با ظرفیت و عملکردهای مختلفی طراحی شده اند. در ادامه در رابطه با انواع شیرآلات و لوازم سرمایشی توضیحات بیشتری را ارائه خواهیم داد.

انواع شیرآلات و لوازم سرمایشی

انواع شیرآلات و لوازم سرمایشی

انواع شیر آلات و لوازم سرمایشی

لوازم سرمایشی جزوه دستگاه های بسیار مهم و کاربردی هستند که آن ها را با نام سیستم سرمایشی نیز می شناسند. از این سیستم ها به منظور سرد کردن محیط های مختلف می توان استفاده کرد. سیستم ها شامل تمامی دستگاه هایی هستند که برای سرد و خنک نگهداشتن محیط های خانگی، اداری، صنعتی و تجاری در ظرفیت و ابعاد مختلفی مورد استفاده قرار می‌ گیرند. سیستم های سرمایشی مدت زیادی است که وارد بازار شده اند؛ اما امروزه این دستگاه ها در مدل های بسیار پیشرفته تری به تولید رسیده اند.

در میان انواع شیرآلات و لوازم سرمایشی می توان به مدل های بسیار مختلف و کاربردی آن ها اشاره نمود که سطح فروش بالاتری در بازار دارند. این سیستم ها بر اساس قدرت خنک کنندگی، نوع نصب، نوع کاربرد و غیره تقسیم بندی می شود. قطعاً قیمت هر یک از مدل های سیستم سرمایشی با دیگری متفاوت خواهد بود.

سیستم فن کویل

سیستم های فن کویل از سیستم های سرمایشی بسیار پرکاربرد است. این دستگاه از دو قطعه فن و کویل تشکیل می شور که فن ها دمنده هوا و کویل ها تبادل هوا را انجام خواهند داد. از فن کویل ها می توان به صورت دیواری، زمینی، توکار، پرفشار، کانالی و غیره استفاده کرد. معمولاً آب خنک داخل کویل می چرخد و با حرکت فن هوا از روی کویل عبور داده شده و در نتیجه خنک می شود.

این دستگاه های سرمایشی را می توان برای تمام محیط ها با ظرفیت های متفاوت استفاده نمود. از مزیت های مهم و خاص این دسته از سیستم های سرمایشی می ‌توان به عدم استفاده یا نیاز به زیرسازی و کانال کشی در آن ها اشاره نمود. با این حساب از نظر جلوه زیبایی شیک و ایده‌آلی خواهند داشت.

انواع شیرآلات و لوازم سرمایشی

انواع شیرآلات و لوازم سرمایشی

سیستم های سرمایشی پرکاربرد

کولر گازی

کولر گازی نمونه ای از انواع سیستم های سرمایشی است که با جذب هوای گرم و پس دادن هوای خنک باعث سر شدن محیط مورد نظر توسط تبخیر مایع مبرد به گاز می شود. معمولاً سیستم های کولر گازی در دو مدل دو تکه و یک تکه طراحی شده اند. مدل های دو تکه را با نام اسپلیت و کولرهای یک تکه را با نام پنجره ای نیز می شناسند. معمولاً کولرهای گازی دو تکه از دو قسمت درونی و بیرونی تشکیل می شوند که قسمت داخلی آن ها اپراتور و قسمت خارجی آن ها را کندانسور می نامند. مدل های یک تکه یا پنجره های این سیستم های سرمایشی در داخل پنجره نصب می شوند و به همین دلیل نام گذاری شده اند.

در میان انواع شیرآلات و لوازم سرمایشی معمولاً کولرهای گازی بیشترین کاربرد را دارند. این کولرها در ظرفیت یا ابعاد مختلفی طراحی شده اند و قطعاً قیمت هر یک بر اساس همین پارامترها تعیین می گردد.

سیستم چیلر

سیستم چیلر یکی از انواع سیستم های سرمایشی نسل جدید است. این سیستم سرمایشی با کمک مایعات باعث سرد و گرم شدن محیط می‌ شوند. چیلرها در دو دسته تراکمی و جذبی طراحی شده اند و بر اساس مایع مبرد نیز در مدل های تبخیر هوا خنک و آب خنک هستند.

این سیستم ها با قدرت عملکرد بالا هم اکنون در ساختمان های مدرن مورد استفاده قرار می گیرند. چیلرها بدون سر و صدا کار می کنند و قطعاً این مزیت با پیشرفت علم تکنولوژی در سیستم های سرمایشی نسل جدید مورد استفاده قرار گرفته است. چیلرها را می توان برای تمامی محیط ها مورد استفاده قرار داد و همچنین طول عمر بسیار بالایی دارند. بسیاری از این سیستم ها ضد آلرژی هستند و آلودگی محیط را نیز کم می کنند.

انواع شیرآلات و لوازم سرمایشی

انواع شیرآلات و لوازم سرمایشی

ناگفته های در رابطه با شیرآلات

شیرآلات از قطعات اصلی و مهم بسیاری از تجهیزات محسوب می شوند. از شیر آلات برای باز و بسته کردن و همچنین تنظیم جریان سیالات می توان در مصارف مختلف استفاده کرد. این قطعات پیشینه بسیار درخشانی دارند و امروزه در نسل های بسیار جدید و فوق العاده پیشرفته ای روانه بازار می شوند. ساختار شیرآلات در طرح ها و مدل های مختلف با یکدیگر متفاوت است و این قطعه می تواند از جنس های مختلفی برای کاربرد های متفاوت طراحی گردد. در بین تمامی انواع شیرآلات و لوازم سرمایشی، محصولات ساخت برندهای معتبر ایران و جهان هستند که مورد توجه مشتریان قرار گرفته اند.

به طور کلی شیرآلات طیف وسیعی از انواع قطعات و تجهیزاتی هستند که در جنس های مختلف برای باز و بسته کردن خروجی و ورودی سیالات به کار می روند. این قطعات بر اساس قابلیت خود به صورت لمسی و دستی همچنین ترموستاتیک مورد استفاده قرار می گیرند.

شیرها می ‌توانند دو منظوره و یا تک منظوره باشند و از انواع شیرآلات می توان به شیر دوش، شیر روشویی، شیر ظرفشویی، شیر سینک و غیره اشاره کرد. هر یک از این شیرها در ابعاد و جنس های مختلفی هم اکنون در بازار هستند. علاوه بر افزایش سطح کیفیت و تکنولوژی عملکرد شیرآلات، زیبایی نیز یک عنصر مهم در تولید آن ها به شمار می رود.

هم اکنون با تلفیق علم و هنر شیرآلات را با بهترین طرح ها و تنوعی از برندهای مختلف روانه بازار می ‌کنند. معمولاً شرکت های معتبر جهان با برندهای معتبر هم اکنون شیرآلات را با کیفیت عالی، قیمت مناسب و تنوع بالایی با زیبایی فوق العاده عالی روانه بازار کرده اند. قبل از خرید انواع شیرآلات و لوازم سرمایشی انتخاب نوع مناسب با سطح کیفیت خوب، قیمت ایده آل و جنس مطلوب اهمیت بسیار زیادی دارد.

انواع شیرآلات و لوازم سرمایشی

انواع شیرآلات و لوازم سرمایشی

نتیجه

آشنایی با انواع شیرآلات و لوازم سرمایشی بدین منظور است که شما بتوانید به هنگام خرید انتخاب درستی انجام دهید. ایران برودت به عنوان بزرگترین مجموعه توزیع انواع سیستم های سرمایشی و شیرآلات به صورت آنلاین میزبان پاسخگوی شما عزیزان است. هر یک از این دستگاه ها و تجهیزات عملکردهای خاصی دارند و دارای تنوع بالایی هستند. برای دسترسی به تنوع محصولات این مجموعه می توانید همین حالا اقدام کنید.