آیا می دانید طراحی انواع یخچال صنعتی به چه صورت است؟ در رابطه با یخچال های صنعتی و مدل های پرکاربرد آن ها آشنایی دارید؟ از دستگاه های بسیار مهم و کاربردی در صنایع مختلف می توان به یخچال های صنعتی اشاره نمود. در تمام مراکز تامین کننده و توزیع کننده مواد غذایی پروتئینی و غیره از یخچال های صنعتی در ظرفیت های مختلف استفاده می کنند. در ادامه شما را با مجری طراحی انواع یخچال صنعتی و مدل های پرفروش آن بیشتر آشنا خواهیم کرد.

جهت استعلام قیمت و سفارش طراحی انواع یخچال صنعتی تماس بگیرید

02128421694

02128427328

02191035128 پشتیبانی

طراحی انواع یخچال صنعتی

یخچال فروشگاهی و صنعتی امروزه به عنوان دستگاه های خاص و کاربردی نقش مهمی را در نگهداری مواد غذایی، دارویی، شیمیایی و خوراکی ایفا می کنند. از این یخچال ها در ابعاد بزرگ برای حفظ و نگهداری انبوهی از مواد غذایی می توان استفاده نمود. این یخچال ها در رنج دمایی مختلف طراحی شده اند و قسمت های مهم آن ها کمپرسور و کندانسور است که در خنک کنندگی دستگاه یخ نقش مهمی ایفا می کنند.

در طراحی انواع یخچال صنعتی به نوع کاربرد آن ها توجه زیادی می شود. این یخچال ها بیشتر برای آشپزخانه های تجاری نظیر هتل ها، رستوران ها، سوپرمارکت ها، کافی شاپ ها و غیره طراحی شده اند. استفاده از یخچال صنعتی یکی از الزامات مهم در چنین مراکزی برای حفظ کیفیت و جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی است. این دستگاه در مقایسه با یخچال های مدل خانگی در ظرفیت های بزرگتر و شکل و مدل های متفاوت تر طراحی می شود.

همچنین میزان انرژی مصرفی در این مدل یخچال ها بیشتر است و مواد غذایی را در مدت زمان بیشتری نگهداری می کند. یخچال های صنعتی در مدل های مختلفی به صورت ایستاده یا کابینتی طراحی می شود که هر یک میزان فضای خاصی اشغال می کنند. شما بایستی متناسب با نوع نیاز خود این مدل یخچال ها را انتخاب کنید. یخچال های صنعتی امروزه با پیشرفت در مدل های شیک تر و فانتزی تر طراحی می شوند.

با پیشرفت علم تنها کیفیت و قابلیت یخچال های صنعتی افزایش پیدا نمی‌ کند، بلکه زیبایی نیز در ساخت و طراحی انواع یخچال صنعتی حائز اهمیت قرار می گیرد. چرا که بسیاری از این یخچال ها در مراکز فروش بزرگ استفاده می شوند و روی چیدمان و زیبایی آن محیط تاثیر بسزایی خواهند گذاشت.

مدل پرکاربرد یخچال صنعتی

یخچال ایستاده صنعتی

مدل های ایستاده یخچال های صنعتی بیشترین سطح فروش را دارند که آن ها را با نام یخچال های صنعتی عمودی نیز می شناسند. این یخچال ها در سایزها و ارتفاعات بسیار گوناگونی طراحی شده اند و می توانند به صورت تک درب و چند درب سفارش داده شوند. معمولا بسیاری از مدل های ایستاده به صورت درب شیشه ای طراحی شده اند و بیشترین کاربرد را در شیرینی فروشی ها و فروشگاه های بزرگ مواد غذایی دارند.

با وجود درب شیشه‌ ای قطعاً مشتریان به راحتی می ‌توانند مواد غذایی و پروتئینی داخل یخچال را مشاهده کنند و دیگر نیازی به باز و بسته کردن مداوم درب آن ها نیست. در این صورت در اتلاف انرژی صرفه جویی خواهید کرد. یخچال های ایستاده درب شیشه ای که جنبه ویترینی دارند هم اکنون در برندهای بسیار زیادی به تولید رسیده اند. طراحی انواع یخچال صنعتی به ویژه مدل های ایستاده آن دارای تنوع بسیار زیادی است.

یخچال های ایستاده بزرگ

همین تنوع بالا حق انتخاب بیشتری به مشتریان می دهد و شما می توانید به هنگام خرید انواع یخچال صنعتی متناسب با نوع نیاز خود یک یخچال مناسبی را بخرید. هرچه سایز یخچال های ایستاده بزرگتر باشد قطعاً تعداد درب آن ها نیز افزایش پیدا می کند. این دسته از یخچال ها با بدنه فلزی و ضد زنگ هستند و طراحی آن ها بسیار شیک و ایده آل است. می توان علاوه بر نوع کاربرد آنها را برای زیبایی و جلب رضایت مشتری در مراکز فروش در معرض دید مشتریان قرار داد.

مواد غذایی داخل این یخچال ها بایستی در دسترس مشتریان قرار بگیرد. حال اینکه نحوه باز و بسته شدن درب این یخچال ها می تواند به مدل ‌های مختلفی باشد. اگر به دنبال بهترین یخچال صنعتی هستید که دسترسی راحتی داشته باشد هم فضای کمی را اشغال کند و هم محتویات داخلی آن به راحتی مشاهده شود، می توان به مدل های ایستاده در شیشه‌ای اشاره کرد.

طراحی انواع یخچال صنعتی

طراحی انواع یخچال صنعتی

یخچال صندوقی بهترین انتخاب خاص

مدل دیگری از انواع یخچال ها صنعتی هستند که آن ها را با نام مدل های کابینتی یا صندوقی می شناسند. در طراحی انواع یخچال صنعتی به ویژه مدل های کابینتی به قفسه و کشوهای آن دقت زیادی می شود. این دسته از یخچال ها مشکل کمبود فضای مراکز فروشگاهی را حل می‌ کنند چرا که مدلهای صندوقی فضا و ظرفیت بیشتری در مقایسه با مدل های ایستاده اشغال خواهند کرد.

این یخچال ها میزان فضای بیشتری را اشغال می کنند اما ظرفیت آن ها نیز در عوض بسیار بالاتر است. از این دسته از یخچال ها نیز می توان برای نگهداری مواد غذایی پروتئینی و غیره استفاده نمود. یخچال های کابینتی در مدل های درب استیل و درب شیشه ای طراحی شده اند و می توان آن ها را در مدل های شیش ۴ و ۹ درب و کشو خریداری کرد. یخچال های کابینتی یا صندوقی نیز جنبه ویترینی دارند و آن ها را با ارتفاع کوتاه تر طراحی می کنند.

یخچال منجمد گوشت

یخچال ها بیشترین کاربرد را برای منجمد گوشت داشته و در سایزهای مختلفی هستند. طراحی انواع یخچال صنعتی نظیر مدل های صندوقی به حالت خوابیده است و به همین سبب آن ها را با نام یخچال های صنعتی خوابیده نیز می شناسند. علاوه بر این که شما در خرید این مدل یخچال ها بایستی به سطح کیفیت آن ها توجه کنید، بایستی نگهداری از آن ها با رعایت نکات و پارامترهای مهمی صورت بگیرد.

تمامی قسمت های مختلف یخچال های صنعتی بایستی مرتب چک شود تا در صورت خرابی قطعه یا قسمتی از آن بتوان سریعاً مشکل را برطرف نمود. پاک کردن زود هنگام و سریع قسمت داخلی بر روی بدنه موتور یخچال از مهمترین نکات افزایش طول عمر یخچال های صنعتی به ویژه مدل های صندوقی به شمار می رود.

طراحی انواع یخچال صنعتی

طراحی انواع یخچال صنعتی

نتیجه

طراحی انواع یخچال صنعتی توسط مراکز بسیار زیادی صورت می‌ گیرد. کیفیت طراحی و ارائه یخچال های صنعتی با قدرت عملکرد بالا اهمیت بسیار زیادی دارد. معمولاً یخچال های صنعتی دارای قیمت بسیار بالایی هستند؛ از این رو بایستی به هنگام خرید آن ها نکات بسیار مهمی را مورد توجه قرار داد. ایران برودت بزرگترین توزیع کننده انواع یخچال های صنعتی در کشور است که به صورت آنلاین میزبان پاسخگوی شما مشتریان عزیز خواهد بود.