آیا با چگونگی تعمیر کندانسور و اپراتور آشنایی دارید؟ می دانید این دو قسمت چه وظیفه ای را بر عهده دارند؟ بسیاری از قطعات و دستگاه های سرمایشی مجهز به کندانسور و اپراتور هستند. یکی از این وسایل سرمایشی یخچال و فریزرهای صنعتی می باشند. این دستگاه که اهمیت بسیار زیادی در صنایع مختلف دارد بایستی به خوبی نگهداری شود. چرا که دز صورت عدم نگهداری صحیح ممکن است برخی از قسمت‌های آن آسیب ببیند. در ادامه در رابطه با چگونگی تعمیر کندانسور و اپراتور همچنین دلایل خرابی این قسمتها اطلاعات بیشتری ارائه می دهیم.

تعمیر کندانسور و اواپراتور

تعمیر کندانسور و اواپراتور

جهت تعمیر کندانسور و اواپراتور تماس بگیرید

02128421694

02128427328

02191035128 پشتیبانی

تعمیر کندانسور و اواپراتور

کندانسور و اواپراتور جزو مهمترین قسمت های یخچال های صنعتی به شمار می روند. از آن جایی که یخچال های صنعتی دارای قیمت نجومی هستند خرابی آنها یکی از دغدغه‌های بسیار مهم صاحبان مشاغل صنعتی به شمار می رود. در صورت خرابی بایستی اقدام به تعمیر کندانسور و اپراتور دستگاه نمود. قطعاً که یخچال های صنعتی به عنوان کاربردی ترین دستگاه در صنایع غذایی، دارویی، صنعتی و غیره هستند.

آنچه که نقش مهمی در عملکرد یخچالهای صنعتی دارد. کندانسور و اواپراتور یخچال خواهد بود. اگر این دو قسمت با خرابی مواجه شوند، قطعاً یخچال ها عملکرد مناسبی نخواهند داشت. کمپرسور شامل همان موتوری است که باعث تبدیل بخار گاز به مایع می شود در نتیجه گاز را به صورت فشرده در لوله های کندانسور و مدار گاز انتقال میدهد. اما اپراتورها قطعات کاربردی هستند که در زمینه سرد سازی یخچال مورد استفاده قرار می گیرند. زمانی که یخچال شما دارای سرما نباشد، قطعاً در قسمت اپراتور مشکلی به وجود آمده است

قبل از اینکه بخواهید به تعمیر کندانسور و اپراتور یخچال های صنعتی بپردازید، ابتدا بایستی علت خرابی را پیدا کنید. برای پی بردن به مشکلات دستگاه نیز باید اطلاعات بالایی در زمینه شناخت انواع یخچال های صنعتی داشته باشید؛ در غیر این صورت باید از متخصصین و مراکز خبره و توانمند کمک بگیرید. افراد بی تجربه در صورت عدم آشنایی و نداشتن تخصص، ممکن است ناآگاهانه باعث ایجاد خرابی های بیشتری شوند.

ایران برودت بزرگترین مجری انواع یخچال های صنعتی در کشور است و شما می‌توانید تعمیر بسیاری از مشکلات به وجود آمده در یخچال های صنعتی را به دست متخصصان توانمند و ماهر این مجموعه بسپارید. بی شک که متخصصین توانمند با کیفیت عالی می توانند بخش های آسیب دیده را تعمیر نمایند. هزینه تعمیر اهمیت زیادی برای مشتریان دارد از این رو پیشنهاد می شود ایران برودت را به عنوان بزرگترین مجری یخچال های صنعتی جهت تعمیر کندانسور به اپراتور انتخاب نمایید.

مهمترین خرابی های کندانسور و اپراتور یخچال های صنعتی

این دستگاه ها از قسمت های مختلفی تشکیل می شود که نقش مهمی را به عهده دارند. مهمترین نقش را در یخچال های صنعتی کندانسور و اواپراتور ایفا خواهد کرد. چنانچه این دو قسمت دچار خرابی شده باشند، قطعاً دستگاه عملکرد مطلوبی نخواهد داشت. با یافتن مشکل و خرابی این دو قسمت می توانید جهت تعمیر کندانسور و اواپراتور اقدام کنید.

ممکن است کمپرسور یا همان موتور دستگاه به خوبی کار نکنند که در نتیجه سرمای لازمه برای خنک کردن مواد غذایی تولید نمی گردد  در این صورت مواد غذایی فاسد خواهد شد. حتی گاهی فن کندانسور یخچال از کار می‌افتد که با تعویض فن می توان آن را تعمیر نمود. گاهی نیز کمپرسور روشن می‌شود اما توان جابجایی گاز را ندارد در این صورت نیز می‌توان با تعویض کمپرسور آن را تعمیر کرد. اما زمانی که فریزر ها یخ کنند قطعاً اپراتور آنها با مشکل مواجه شده است.

مهمترین نقش در یخچال ها توسط اپراتور انجام می شود چرا که این قسمت باعث سرد کردن فضای داخلی یخچال خواهد شد. چنانچه یخچال سرمای لازم را تولید نکند قطعاً اپراتور آن با اختلال مواجه شده است. باید کندانسور یخچال به موقع تمیز شود تا با مشکلی مواجه نگردد.

اما چگونگی شستشوی این قسمت اهمیت بسیار زیادی دارد و باید هر دو سال یکبار کندانسور را به خوبی تمیز کنید تا یخچال به راحتی به فرایند خنک سازی ادامه دهد. اگر چه گرد و غبار و کثیفی در قسمت کندانسور جمع شود، یخچال قدرت خنک سازی نخواهد داشت و ممکن است در طولانی مدت باعث سوختن آن شود. برای تمیز کردن آن ابتدا یخچال را از برق جدا کرده و پنل پشتی را نیز جدا کنید. در نتیجه با کمک برس جاروبرقی می توانید گرد و غبار روی کندانسور را به راحتی تمیز کنید.

تعمیر کندانسور و اواپراتور

تعمیر کندانسور و اواپراتور

ایران برودت و تعمیر کندانسور و اواپراتور

تعمیر کندانسور و اپراتور به عنوان قسمت های مهم دستگاه های سرمازا بسیار حساس است. از این رو جهت تعمیر به تخصص بسیار بالایی نیاز می باشد تا هیچگونه مشکلات بزرگتری به وجود نیاید. یخچال های صنعتی در مدلهای مختلف با دمای متفاوتی تنظیم می شوند. این تنظیم درست روی عملکرد و طول عمر قسمت هایی نظیر کندانسور و اواپراتور تاثیرگذار خواهد بود. تعمیر این دو قسمت با کیفیت بالا اهمیت زیادی دارد.

همانگونه که مستحضرید، یخچال های صنعتی دارای قیمت نجومی هستند چنانچه موتور آنها بسوزد و یا با خرابی های بیشتری مواجه شود دارندگان یخچال ها به شدت ضرر می کنند. سپردن یخچال های صنعتی جهت تعمیر به دست کارشناسان با تجربه و خبره اهمیت بسیار زیادی دارد و از آنجایی که تمامی کارشناسان مجموعه ایران برودت دارای تخصص بالایی هستند، بهترین گزینه به شمار می رود.

سرعت خدمات این مجموعه نسبت به دیگر مراکز بالا است و تمامی کادر آن دارای تخصص بالا و دور دیده هستند.

همچنین این مجموعه جهت تعمیر از انواع قطعات و لوازم بسیار با کیفیت و اورجینال صنعتی استفاده می کند. حفظ حریم شخصی مشتری و انجام تعمیرات با هزینه پایین مزایای همکاری با این مجموعه خواهد بود.

تعمیر کندانسور و اواپراتور

تعمیر کندانسور و اواپراتور

نتیجه

یخچال های صنعتی جزو بی نظیر ترین دستگاه های صنعتی هستند که به منظور نگهداری و طول عمر مواد غذایی، دارویی و خوراکی از آنها استفاده می شود. یخچال ها و فریزرها با قدرت خنک کنندگی و منجمد کردن نقش مهمی ایفا می کنند. این دستگاه دارای قطعات بسیار مختلفی هستند که هر یک از آنها برای عملکرد سردخانه ها و فریزرهای صنعتی نقش مهمی به عهده دارند. مهمترین قطعه در یخچال های صنعتی شامل کندانسور و اپراتور آنها خواهد بود. این دو قسمت در خنک کنندگی دستگاه نقش مهمی ایفا می کنند.

چنانچه این دو قسمت تحت تاثیر عوامل بسیار زیادی آسیب ببیند، قطعاً یخچال قدرت خنک کنندگی استانداردی خواهد داشت. از این رو با بررسی عیب یخچالهای صنعتی می توانید جهت تعمیر کندانسور و اپراتور اقدام نمایید. برای تعمیر این قسمت ها باید تخصص کافی داشته باشید چرا که در غیر این صورت باعث به وجود آمدن مشکلات بزرگتری خواهید شد.

ایران برودت بزرگترین مجری یخچال های صنعتی در کشور است. این مجموعه جهت توزیع و حتی تعمیر یخچال های صنعتی میزبان پاسخگوی شما عزیزان است .همچنین می توانید قطعات مختلف یخچال های صنعتی را از این مجموعه خریداری کنید.