گاز مبرد

خرید گاز مبرد

گازهای مبرد یکی از اصلی ترین و مهم ترین عملکرد سیستم های سرما زا را به عهده دارد. این گازها در انواع مختلفی وجود تولید می شوند. که معمولاً برای سیستم های سرمایشی مختلف از هر یک از آن ها بایستی مطابق با نوع قدرت استفاده نمود. قیمت گاز مبرد در نمونه های مختلف آن متفاوت خواهد بود. و البته بهتر است قبل از خرید گاز مبرد به مقایسه قیمت ها در مراکز فروش مختلف بپردازید.

اما اگر به دنبال بهترین مرکز فروشی هستید که بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را عرضه کند، ایران برودت بزرگترین و معتبرترین مرکز توزیع انواع گاز مبرد و یخچال فروشگاهی در کشور به شمار می رود که به صورت آنلاین میزبان شما عزیزان خواهد بود.

قیمت گاز مبرد

قیمت جزو پارامترهای اصلی خرید گاز مبرد به شمار می‌ رود. اما زمانی می توان درباره آن بررسی های لازم را انجام داد که ابتدا مدل و کیفیت را در نظر داشته باشید. ایران برودت یکی از بزرگترین مراکز توزیع انواع قطعات و تجهیزات صنعتی و الکترونیکی در کشور است. که انواع گاز مبرد را با قیمت استثنایی توزیع می کند. در واقع قیمت گاز مبرد در این مجموعه به صورت رقابتی می باشد. و چنانچه شما اقدام به خرید گاز مبرد از طریق روش آنلاین فرمایید، بی شک تا حدودی این قیمت های رقابتی را نیز کاهش می دهید.

انواع گاز مبرد

سیستم های گرمایشی یکی از انواع سیستم ها و یا دستگاه هایی هستند که به منظور بهبود کیفیت زندگی ما انسان ها طراحی شده اند. این سیستم ‌ها مهمترین تجهیزاتی هستند که هم اکنون تحت عنوان دستگاه های مختلفی همانند یخچال صنعتی و خانگی و همچنین سیستم های تهویه هوا و سردخانه ها در دسترس ما قرار می گیرد. حال اینکه این سیستم های سرمایشی به منظور عملکرد خاصی از انواع مواد و یا قطعات مختلفی کمک می گیرد.

آنچه که در سیستم های سرمایشی نقش بسیار حائز اهمیتی دارد و در فرآیند کاهش دما و یا انجماد مورد استفاده قرار می ‌گیرد گازهای مبرد هستند. گاز مبرد یک نوع سیال است که با نام سرمازا نیز شناخته می ‌شود. و این سیال با جذب حرارت حالت خود را تغییر داده و معمولاً در سیکل های تبریدی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مهمترین نکات خرید گاز مبرد انتخاب یکی از انواع مبردها بر اساس نوع نیاز است. و همچنین قیمت گاز مبرد نیز بایستی مورد بررسی قرار بگیرد. به منظور آشنایی شما عزیزان به معرفی دو نمونه از مبرد ها خواهیم پرداخت:

مبرد دی کلرودی فلورو متان

یکی از انواع مبرد های بی رنگ و بی بو است که در فشار اتمسفر نقطه جوش ۷‌.۲۱ درجه فارنهایت دارد. این نوع مبرد غیر سمی و یک نوع سیال خورنده و قابل اشتعال نیست. این دی کلرودی فلورو اثری در حرارت های عملیاتی ندارند. گرمای نهان این مورد پایین بوده و بیشتر برای دستگاه هایی با ابعاد کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. چرا که می ‌تواند عملکرد پایین تری نسبت به مدل های دیگر داشته باشد. در واقع این مبرد معمولاً در انواع کمپرسورهای پیستونی و دورانی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

گرمای نهان در این مبرد ۵ درجه فارنهایت است. و معمولاً بدون نشت بوده که چنانچه نشتی در آن وجود داشته باشد، توسط نشت یاب الکترونیکی قابل مشاهده است. این مبرد در ۳۰ درجه حل می شود و مایع تولید شده از آن ها به عنوان یک نوعی سرد کننده مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد مبرد منوکلرودی فلورومتان

مبرد منوکلرودی فلورومتان نیز یکی دیگر از انواع مبرد هایی است که تحت عنوان سرمازاهای مصنوعی شناخته می شود. از این نوع مبرد نیز معمولاً برای دستگاه هایی با درجه تبخیر پایین استفاده خواهند کرد.

در واقع حرارت این مبردها بین ۲۰ تا ۴۰ درجه فارنهایت است. و بیشتر در دستگاه های تهویه مطبوع و اکثر یخچال ها مورد استفاده قرار می گیرد. گرمای نهان این نوع مبرد به ازای هر پوند ۵ درجه فارنهایت خواهد بود. منو کلرودی فلورومتان غیر سمی و بدون اکسید کنندگی است. و مهمترین مزیت آن غیر قابل اشتعال بودن می باشد. اما حلالیت آن در آب چند برابر مبرد های نوع یک می باشد. قیمت گاز مبرد فلورومتان نسبت به مدل اول مقرون به صرفه تر است. اما هنگام خرید گاز مبرد فلورومتان حتما به نکات مهم خرید توجه نمایید.

مزایای گازهای مبرد

گاز مبرد یک نوع سیال سرمازایی است که در اکثر سیستم های سرمایشی وجود دارد. در واقع مهمترین عامل فرایند کاهش دما، این گازهای مبرد هستند که تحت عنوان یک نوع ترکیب شیمیایی نقطه جوش بسیار پایینی دارند. با توجه به نقطه جوش پایین، می توانند گرما را از محیط به حالت مایع دریافت و آن را تبدیل به بخار کنند. در نتیجه در قسمت کمپرسور تحت تاثیر فشار مجدداً بخار به حالت مایع باز خواهد گشت. و تکرار این چرخه و تبدیل شدن مایع به بخار و در نتیجه بخار به مایع باعث کاهش دمای هوا می شود.

این گازها به عنوان یک نوع سرمای مخصوصی در اکثر سیستم های سرمازا مورد استفاده قرار می‌ گیرد. و اهمیت استفاده از این سیال به اهمیت استفاده از سیستم های سرمازا بستگی دارد. چرا که این سیال مهمترین عامل خنک کردن سیستم های سرمازا به شمار می رود. مزایای گاز مبرد بسیار است و شما قبل از خرید گاز مبرد حتماً بایستی در رابطه به آن اطلاعات بسیار زیادی کسب کنید. کیفیت، مشخصات، نوع و حتی قیمت گاز مبرد از جمله پارامتر هایی هستند. که بایستی حتماً مورد بررسی قرار بگیرد. برخی از مزایای گازهای مبرد عبارتند از:

گازهای مبرد غیر سمی هستند و این بهترین وضعیت آن ها به شمار می رود.

غیر قابل اشتعال بودن نیز یکی از مهمترین ویژگی های این گازها است.

درجه خلوص گاز مبرد ۹۹ درصد می باشد.

این گازها فیلتر مخصوصی دارند که می تواند هوا را تصفیه کند.

گاز مبرد دارای وزن سنگین تری نسبت به وزن هوا است و به همین منظور روی زمین باقی می ماند.

یکی از مشخصات گازهای مبرد که به عنوان مزایای آن شناخته می شود، نقطه جوش آن ها در دمای منفی ۲۷ درجه فارنهایت خواهد بود.

این سیال بهترین جایگزین مناسب برای برخی از سیالات دیگر در مصارف مختلف است.

روغن مورد استفاده در این مبردها طبیعی بوده و جاذب رطوبت می باشد.

مهمترین ویژگی های بهترین گاز مبرد

گاز مبرد یکی از سیال های سرمازایی است که در سیستم های سرمایشی مورد استفاده قرار می گیرد. این گاز انواع مختلفی دارد که هر یک از آن ها در یکی از سیستم های خاصی کاربرد دارند. و قطعاً مزایای خاص خود را نیز خواهند داشت. اما مهمترین مزیت این گازها سازگاری آن ها با محیط زیست است و همچنین که می ‌توانند باعث عملکرد مناسب سیستم های سرمازا شوند. از طرفی این گاز هیچ تاثیری روی لایه اوزون ندارد. و قیمت گاز مبرد اقتصادی می باشد. اما به شرط اینکه شما هنگام خرید گاز مبرد نکات مهم را مورد توجه قرار دهید.

مبرد را می ‌توان به عنوان یکی از عناصر مهم سیستم های تهویه برشمرد که آن را با نام گاز فریون نیز می شناسند. و در واقع عملکرد این گازها، ها جذب گرما از یک محیط و انتقال آن به محیط دیگر می باشد. در نتیجه تغییر حالت آن با رفت و بازگشت آن به محیط عملکرد ویژه گاز ها به شمار می رود.

گازهای مبرد را معمولاً در سیستم های تهویه یخچال کولر گازی و غیره استفاده می کنند. و این گازها نی همانند کربن دی اکسید طبیعی هستند. این گازها نقش مهمی را ایفا می کند. برای خرید گاز مبرد بایست مشخصات بهترین گاز مبرد را به خاطر داشته باشید. چرا که اکثر مشتریان در وهله اول به سراغ قیمت گاز مبرد رفته و سایر مشخصات را نادیده می گیرند.

بهترین مبردها زمانی که سیستم شما در یک محدوده فعالیت می کند، حرارت را به خوبی جذب و آن را در خواهند کرد. همچنین مدت زمان فعالیت این گازها بایستی استاندارد و پایدار باشد. یک گاز مبرد استاندارد و با کیفیت هیچ گونه نشتی نخواهد داشت. اما در صورت داشتن نشتی توسط نشت گیر های الکترونیکی متوجه این مسئله خواهید شد. داشتن علامت استاندارد و مناسب بودن قیمت گاز مبرد دیگر مشخصات و مزایای بهترین گاز مبرد به شمار می رود.