آیا با چگونگی تعمیر یخچال فروشگاهی آشنایی دارید؟ می دانید یخچال های فروشگاهی چه مزیت هایی دارند؟ فروشگاه ها یکی از مهمترین مراکزی هستند که انواع مواد غذایی را در اختیار مشتریان قرار می دهند. در حالی که برخی از این مواد فاسد شدنی است و به منظور نگهداری آن ها از یخچال های صنعتی استفاده می کنند. این یخچال ها به دلایل مختلفی ممکن است آسیب ببیند. در ادامه برای چگونگی تعمیر یخچال فروشگاهی و دلایل خرابی توضیحات بیشتری ارائه می دهیم.

تعمیر یخچال فروشگاهی

یکی از مهمترین نیازهای اصلی فروشگاه ها، سوپر مارکت، هایپر مارکت، تالار، رستوران و غیره یخچال است. یخچال های فروشگاهی به عنوان اصلی ترین وسیله کاربردی در این مراکز شناخته می شوند که تنوع مدل و طرح بسیار زیادی دارند. این یخچال ها مدت زیادی است که وارد بازار شده اند اما از دیرباز تا کنون با تلفیق علم و هنر انواع مختلفی از یخچال های صنعتی با کیفیت و قابلیت فوق العاده عالی و همچنین طرح های شیک و خاص طراحی شده اند.

اگرچه کیفیت، قدرت، کارایی و قابلیت های یخچال های فروشگاهی در جایگاه مهمی قرار دارند اما بهتر است بدانید که زیبایی طرح نیز در این مدل یخچال ها بسیار حائز اهمیت می باشد. چراکه در مراکزی چون فروشگاه ها زمانی که مشتری وارد آن محیط می شود در وهله اول زیبایی و شیک بودن دکوراسیون توجه آن را به خود جلب می کند.

تحت تاثیر شرایط بسیار مختلف این یخچال ها ممکن است خراب شوند. اکنون وظیفه شما این است تا با یافتن عیب اقدام به تعمیر یخچال فروشگاهی کنید.

  • یکی از مشکلات اصلی یخچال های فروشگاهی این است که زیاد سر و صدا می کنند. این با سروصدا کار کردن یخچال برای محیط هایی چون فروشگاه ها اصلاً خوشایند نیست و وظیفه صاحبان فروشگاه این است تا علت اصلی ایجاد سر و صدا در یخچال را پیدا کنند.‌ البته بهتر است بدانید قطعات مختلف یخچال نظیر کمپرسور و دیگر قطعات متحرک و آن ها تا حدودی صدا تولید خواهند کرد. اما معمولاً این صدا به حدی نیست تا باعث آزردن مشتری شود، چنانچه این صدا بیش از حد زیاد بود ممکن است در اپراتور یخچال یا همان قسمت های متحرک آن مشکلاتی ایجاد شده باشد که برای تعمیر یخچال فروشگاهی شما بایستی از افراد متخصص کمک بگیرید.

خرابی های رایج یخچال های فروشگاهی

یکی از رایج ترین مشکلات یخچال های فروشگاهی یخ زدن داخل یخچال است. در اکثر یخچال های فروشگاهی چنین مشکلی به وضوح مشاهده می شود که داخل یخچال پر از برفک و یخ است. معمولاً یخچال های فروشگاهی نسل جدید مجهز به سیستم برفک زدایی هستند. که مانع از ایجاد برفک می شود.

در چنین مواقعی ممکن است این سیستم آسیب دیده باشد یا عملکرد آن مختل شود که در این صورت شما بایستی اقدام به تعمیر یخچال فروشگاهی برای رفع مشکل برفک زدن آن کنید. قبل از اینکه آسیب جدی تری به یخچال وارد شود بهتر است آن را از برق بکشید تا یخ آن به صورت کامل آب شود؛ در نتیجه برای رفع مشکلی اصلی بهتر است با تکنسین های متخصص همکاری نمایید.

مشکل برق رسانی نیز از دیگر خرابی های یخچال محسوب می ‌شود که تحت شرایط مختلف می ‌توان متوجه شد که یخچال با مشکل برق رسانی مواجه است. شاید زمانی که درب یخچال را باز می کنید چراغ های ال ای دی آن روشن نشود یا حتی به حالت چشمک زن آن قرار بگیرد، حتی گاهی نیز خنک نبودن داخل یخچال می تواند تحت تأثیر مشکلات برق‌ رسانی باشد .در چنین مواقعی ممکن است یا فیوز آسیب دیده باشد یا اینکه در قسمت خازن لامپ های ال ای دی، کابل یخچال و غیره مشکلاتی به وجود بیاید.

بهتر است از سالم بودن سیم برق یخچال و عدم پارگی آن نیز اطمینان حاصل کنید. چنانچه خازن و یا کابل یخچال آسیب دیده باشد شما می توانید به راحتی اقدام به تعمیر یخچال فروشگاهی با تعویض نمایید. البته بهتر است تعمیر و یا تعویض قسمت های آسیب دیده توسط افراد متخصص انجام شود که این که می تواند کاملا به آن ها اشراف کاملی داشته باشد. ممکن است شما با تجربه کم نه تنها باعث تعمیر یخچال نشوید، حتی به قسمت های اصلی آن نیز آسیب جدی تری وارد کنید.

تعمیر یخچال فروشگاهی

تعمیر یخچال فروشگاهی

تعمیر برخی از خرابی های رایج یخچال های فروشگاهی

خرابی کمپرسور از دیگر مشکلات مطرح در یخچال های فروشگاهی است. همه ما می دانیم که اهمیت استفاده از یخچال های فروشگاهی یا حتی دیگر مدل یخچال ها به سبب خاصیت خنک کنندگی آن ها است. چنانچه یخچالی نتواند به وظیفه خود که خنک کردن قسمت داخلی است به خوبی عمل کند. پس هیچ ارزش و اهمیتی نخواهد داشت.

کمپرسورها مهمترین قطعاتی هستند که وظیفه اصلی خنک کردن داخل یخچال را به عهده دارند. پس از این رو به عنوان قلب و قسمت اصلی یخچال ها شناخته می شوند. چنانچه کمپرسور آسیب ببیند ممکن است مواد غذایی در کوتاه ترین زمان ممکن فاسد شوند. چرا که فرایند خنک سازی به خوبی انجام نمی شود و کمپرسور گاز فشار پایین به عنوان یک کمپرسور فشار گاز بالا عمل می کند که نتیجه آن گرم شدن هوای داخل یخچال و در نتیجه فاسد شدن تمامی مواد غذایی خواهد بود. بهتر است برای جلوگیری از خرابی کمپرسور هر چند وقت یکبار آن را بازدید کنید.

تمامی ذرات روی بدنه کمپرسور که مانع از حرکت و کار کردن آن می شود که بایستی به خوبی پاک شوند. خرابی کمپرسور حتی می تواند باعث ایجاد سر و صدای بسیار زیادی شود پس توجه داشته باشید که این قطعه جزو قطعات حساس یخچال ها است که نیاز به بازدید مکرر دارد. و به عنوان مهمترین قسمت یخچال نگهداری از آن اهمیت بالایی خواهد داشت.

برای تعمیر یخچال فروشگاهی بهتر است برای تعمیر کمپرسور کمک بگیرید. توجه داشته باشید که کمپرسور به عنوان عضو اصلی یخچال برای تعمیر نیز نیاز به حساسیت بالایی دارد؛ پس هرگز بدون توانایی و داشتن مهارت تخصصی در زمینه تعمیر یخچال فروشگاهی اقدام به این کار نکنید. چرا که قطعاً مشکلات جدی تری را به وجود خواهد آورد.

مزایای مهم یخچال های فروشگاهی

یخچال های فروشگاهی به عنوان مهمترین محصولات مورد استفاده در انواع فروشگاه های بزرگ و کوچک هستند. این یخچال ها را با نام یخچال های تجاری نیز می ‌شناسند که تنوع بسیار زیادی را از لحاظ نوع مدل و طرح دارند. یخچال های فروشگاهی چنانچه دارای کیفیت عالی نباشند و یا به خوبی از آن ها نگهداری نشود با مشکلات بسیار زیادی مواجه خواهد شد.

قطعاً که تعمیر یخچال فروشگاهی یکی از دغدغه‌های مهم صاحبان مشاغل خواهد بود. برای تعمیر یخچال فروشگاهی شما باید قبل از هر کاری بررسی های لازم را انجام دهید تا علت اصلی را پیدا کنید. اما به طور کلی یخچال های فروشگاهی دارای طول عمر بالا و عملکرد بهتری هستند. در صورتی که شما به هنگام خرید یخچال مناسبی را برای خود تهیه کنید. به نظر شما ویژگی یک یخچال فروشگاهی مناسب کدام است؟

  • بهترین یخچال فروشگاهی سرمای تولید شده را به صورت یکسان در تمامی قسمت های یخچال متمرکز می کند که قطعاً این فرآیند به سبب داشتن کمپرسور و تماس تور با کیفیت است.
  • تمامی قطعات و اجزای یخچال های فروشگاهی از بهترین جنس و کیفیت اصلی هستند که در برابر تمامی شرایط مقاومت بسیار بالایی دارد.
  • یخچال فروشگاهی دارای تنوع بسیار زیادی از لحاظ مدل، طرح و ابعاد است که به همین سبب حق انتخاب بیشتری در اختیار مشتری قرار می ‌گیرد و در نتیجه مشتریان بر اساس میزان فضا نوع نیاز و حتی میزان بودجه خود می تواند بهترین مدل مناسب را خریداری کنند.
  • از مهمترین ویژگی یخچال های فروشگاهی این است که کیفیت فوق العاده عالی دارند و در نتیجه طول عمر آن ها زیاد است و لازم نیست که زود به زود اقدام به تعمیر یخچال فروشگاهی در صورت خرابی آن کنید.
  • جنس بدنه یخچال های فروشگاهی از استیل اصل و درب آن ها نیز از جنس شیشه دوجداره نشکن است که شفافیت بسیار زیادی دارد. به همین سبب مشتریان به راحتی می‌ توانند مواد غذایی داخل یخچال را مشاهده کنند.
تعمیر یخچال فروشگاهی

تعمیر یخچال فروشگاهی

نتیجه

یخچال فروشگاهی در مدل های بسیار مختلفی هم اکنون در مراکز فروشگاهی مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. برای بهبود عملکرد و طول عمر بالای این یخچال ها، با رعایت برخی از نکات بسیار الزامی می باشد. بدین منظور بایستی شما پارامترهای بسیار زیادی را برای نگهداری صحیح این دستگاه مورد توجه قرار دهید. تحت تاثیر شرایط بسیار زیادی که برخی از آن ها به دلیل سهل انگاری های می باشد ممکن است یخچال های فروشگاهی آسیب ببیند.

برای تعمیر یخچال فروشگاهی شما در وهله اول باید اقدام به عیب یابی آن کنید. در نتیجه پس از اینکه مشکل اصلی یخچال را پیدا کردید، می توانید از افراد با تجربه در این زمینه کمک بگیرید. ایران برودت یکی از مراکز توزیع انواع یخچال های فروشگاهی در کشور است که در زمینه تعمیر نیز می تواند با شما همکاری داشته باشد.