در دنیای مدرن امروز هزاران قطعه و دستگاه مختلف در صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. تمامی ماشین آلات و دستگاه های صنعتی و عملکرد و فرآیند هایی که در صنایع رخ می دهد. همگی با کمک قطعات و تجهیزات بسیار پیشرفته است. یکی از این قطعات های پرشر است. این قطعه مشابه سوئیچ بوده و کنترل کننده فشار کم می باشد. و نقش مهمی در سیستم ایفا می کند. و از آن برای محافظت از سیکل تبرید در برابر خطراتی نظیر عدم کارکرد موتور یا گرفتگی کویل می توان استفاده نمود.

های پرشر

این کنترل کننده قوی و کاربردی در نزدیکی کمپرسور نصب می گردد و یک لوله رابط دز این قسمت مستقیماً به قسمت فشار قوی سیلندر یا روی لوله رفت قبل از کندانسور تعبیه می ‌شود تا فشار را به راحتی احساس کند.

اگر بخواهیم در تعریف های پرشر چیست یک مفهوم دقیقی را برسانیم باید گفت که آن را با نام کنترل کننده می شناسند. این کنترل کننده ها خود انواع مختلفی دارند و بر همان اساس نیز قیمت گذاری می شوند. ساختار و عملکرد های پرشر در مدل های مختلف متفاوت است.

این کنترل کننده های فشار بالا در مدل های مختلف و برندهای متفاوت دارای قیمت های گوناگونی هستند. در واقع قیمت هر یک از این پرشرها بر اساس ساختمان و عملکرد و مشخصات دستگاه تعیین می گردد.

انواع های پرشر

های پرشر یک کنترل کننده قوی و پیشرفته ای است که نقش مهمی را در صنایع و دستگاه ها و ماشین آلات کاربردی ایفا می کند. در واقع برای محافظت از چرخه تبرید از های پرشر استفاده می کنند.

این قطعه وظیفه دارد تا زمانی که فشار به یک درصد مشخصی رسید باعث قطع شدن سیستم و جلوگیری از آسیب رسیدن به سیستم و قطعاتی نظیز کمپرسور شود. اگر از شما پرسیدند های پرشر چیست می‌ توانید آن را با نام یک تنظیم کننده سیستم های تبریدی یا محافظ کننده از کمپرسور نام برد. های پرشرها انواع مختلفی دارند که شامل:

  • مدلی از این های پرشرها با نام مدل های دیافراگمی هستند که از یک دیافراگم فلزی جهت فعال سازی سوئیچ استفاده کرده اند. این نمونه سوئیچ ها تا فشار ۱۰ اتمسفر کار می کنند و خطای آن ها پنج دهم درصد است.
  • های پرشر لوله بوردونی نمونه دیگری هستند که از آن ها جهت تشخیص تغییرات عنصرهای نظیر لوله فشار از لوله بردوتی استفاده می کنند‌. این لوله توسط یک لوله فلزی خمیده تشکیل شده و با افزایش فشار لوله باز شده و با کاهش فشار به سمت داخل حرکت خواهد کرد.

های پرشر

  • مدل های پیستونی نمونه دیگری از انواع های پرشرها هستند که از یک پیستون طبقه بندی شده توسط اورینگ تشکیل شده‌ اند. زمانی که فشار به فنر وارد شود، زبان سوئیچ جابجا خواهد شد و این سوئیچ ها تا فشار ۸۰ مگاپاسکال فعالیت دارند. خطای پرشر در این مدل دستگاه حدود دو درصد خواهد بود.
  • مدل های پیستونی دیافراگمی یکی دیگر از انواع پرشرها هستند که در آن ها یک دیافراگم باعث حرکت پیستون شده و در نتیجه پیستون زبان سوئیس را جابجا خواهد کرد.