آیا می دانید یخچال خوابیده یا جزیره ای چه کاربردی دارد؟ درباره انواع این یخچال ها و مزیت های هر یک تا چه حد شناخت دارید؟ یخچال های صنعتی بخش مهمی از نیاز ما انسان ها را در صنایع مختلف تامین می کنند. معمولاً با افزایش طول عمر مواد غذایی فاسد شدنی که توسط یخچال ها صورت می گیرد، در برخی فرآیندهای صنعتی بسیاری از امور با سرعت بالاتری پیش می ‌رود. و این نشان از قدرت محصولات تولیدی دست انسان خواهد بود. در رابطه با یخچال خوابیده مزایا، مشخصات و نکات مهم خرید در ادامه توضیحات بیشتری ارائه می دهیم.

یخچال خوابیده

یخچال خوابیده

یخچال خوابیده یا جزیره ای چه کاربردی دارد؟

یخچال خوابیده یکی از انواع مدل یخچال های فروشگاهی است که با نام یخچال جزیره ای نیز شناخته می ‌شود. این مدل یخچال همانگونه که از نام آن پیداست، به صورت خوابیده طراحی شده و ارتفاع کمی دارد. این یخچال ها در تمامی فروشگاه ‌های مواد غذایی، سوپرمارکتی ها، قصابی و حتی لبنیات ها در ابعاد و همچنین طرح های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل جزیره ای قدرت سرما زدایی بسیار بیشتری دارد.

چرا که موتورآن ها در مقایسه با دیگر انواع یخچال ها قوی تر است. می توانید یخچال های جزیره‌ ای را به منظور فریزر کردن و همچنین منجمد ساختن تمامی انواع مواد غذایی مورد استفاده قرار دهید. قدرت سرد سازی در این مدل یخچال ها به سبب داشتن موتور قوی بسیار بالاتر می باشد و این که می تواند سرما را در تمام فضای داخلی به صورت یکپارچه متمرکز کند.

این مدل یخچال ها در ظرفیت، قدرت موتور، نوع کمپرسور، برند و غیره با تنوع بسیار زیادی در بازار وجود دارد. عملکرد استفاده مدل های فریزر خوابیده همانند یخچال های ویترینی است و این مدل یخچال ها معمولاً فضای بیشتری را اشغال خواهند کرد اما در اول به سبب عمق زیادی که دارد ظرفیت آن بیشتر می باشد. این یخچال ها برای نگهداری مرغ و گوشت بهترین و ایده آل ترین مدل فریزرها شناخته می شوند. چرا که عملکرد آن ها ۱۰ تا ۲۰ درجه زیر صفر قابل تنظیم می باشد. و به همین منظور طول عمر مواد فاسد شدنی را تا حد مطلوبی افزایش می دهد.

بدنه این یخچال ها از جنس استیل مقاوم است که استحکام بسیار بالایی دارد؛ همچنین مدل های شیشه ای نیز مستحکم هستند و در برابر شرایط مختلف از خود مقاومت نشان می دهند. این یخچال ها به گونه ای طراحی شده اند که محتویات داخل آن ها به راحتی قابل مشاهده می باشد.

انواع یخچال خوابیده

یخچال خوابیده یکی از انواع یخچال ها با قدرت سرد سازی بسیار بالا است که مناسب استفاده برای تمامی فروشگاه ها می باشد. مدل های جزیره ای به گونه ای طراحی شده اند که فضای زیادی را اشغال خواهند کرد؛ بنابراین مراکزی که از لحاظ فضا هیچ گونه محدودیتی ندارند می توانند مدل های جزیره را انتخاب و خریداری کنند‌. این مدل یخچال ها به سبب عمق زیادی که دارند ظرفیت بالایی نیز خواهد داشت.

مهمترین مزیت یخچال های جزیره ای فرایند سرد سازی آن ها است که توسط ترموستات و همچنین کمپرسورهای مخصوص انجام می شود. شما می توانید با خرید ابعاد کوچک تر حتی برای مراکز فروش کوچک نیز از این نوع یخچال استفاده کنید.

این مدل از یخچال ها را بر اساس نوع کاربرد می توان به دو دسته تقسیم نمود که در هر مورد به منظور حفظ و نگهداری مواد غذایی و افزایش طول عمر آن ها از این یخچال ها می توان استفاده نمود. چرا که قدرت سرما سازی بیشتری نسبت به دیگر انواع یخچال ها دارد.

یخچال صندوقی خوابیده

مدل یخچال های صندوقی یکی از انواع یخچال خوابیده هستند که طراحی آن ها به صورت صندوق ها خواهد بود. معمولاً مدل های صندوقی فضای کمی را اشغال می کنند اما در مقایسه با مدل های ایستاده این میزان فضای اشغالی بسیار زیاد خواهد بود. مهمترین مزیتی که این مدل یخچال ها دارند جادار بودن و قدرت ظرفیت بالای آن ها می باشد. شما می ‌توانید سبدهای مختلف این مدل یخچال ها را تغییر سایز دهید یا با تعبیر سبدها مختلف فضای بیشتری را برای قرار دادن مواد مختلف استفاده کنید.

جنس بدنه این یخچال از استیل ضد زنگ است که در برابر ضربه نیز مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می دهد. درب های سکوریت نشکن یخچال ها نمایش فضای داخلی و مواد غذایی داخل یخچال را به راحتی برای مشتریانِ امکان پذیر می کنند.

یخچال های صندوقی خوابیده مجهز به چرخ هایی هستند که با کمک این چرخ ها می توان به راحتی یخچال را از یک قسمت به قسمت دیگر جابجا نمود. همچنین مجهز بودن به سیستم برفک زدایی باعث شده تا فریزرهای صندوقی خوابیده فاقد برفک باشد.

شما می توانید برای نگهداری مواد غذایی مختلف بستنی و برخی از نوشیدنی ها از این مدل یخچال ها صندوق خوابیده استفاده کنید. مدل های صندوقی خود دارای اشکال متعددی هستند.

یخچال خوابیده

یخچال خوابیده

یخچال خوابیده خانگی

یخچال خوابیده خانگی مدل دیگری از انواع فریزرهایی است که معمولاً در ابعاد کوچکی و مناسب استفاده ساختمان های مسکونی طراحی می ‌شوند. معمولاً این مدل یخچال ها مجهز به درب های مگنتی هستند که بسیاری از آن ها دارای قفل و کلید به جهت حفظ مواد غذایی داخلی خواهند بود. ترموستات مورد استفاده برای این مدل های خانگی معمولاً از نوع دیجیتالی است و قابلیت برفک زدایی با استفاده از سیستم مجهز یخچال وجود دارد. یخچال های خوابیده خانگی دارای سبدهای مختلفی هستند که با کمک آن ها گنجایش یخچال به منظور قرارگیری مواد بیشتر افزایش پیدا می کند.

یخچال های خانگی خود بر اساس سایز انواع مختلفی دارند؛ اما معمولاً ابعاد آن ها مناسب استفاده برای فضای خانه کوچک است. قیمت این مدل یخچال ها به سبب کوچک بودن ابعاد در مقایسه با دیگر مدل های خوابیده مقرون به صرفه تر می باشد.

طراحی این مدل از یخچال ها بسیار زیاد است و شما می توانید متناسب با سلیقه خود و همچنین میزان فضای لازم جهت قرار دادن یخچال یکی از بهترین گزینه های آن را انتخاب و کنید.

یخچال ویترینی خوابیده

یخچال خوابیده ویترینی جزو مدل یخچال های جزیره شناخته می ‌شود که یکی از مدل های پرطرفدار در فروشگاه ها به شمار می رود. اگرچه نگهداری و حفظ مواد غذایی اهمیت بسیار زیادی دارد؛ اما شما در مراکز فروشگاهی نیاز به یخچال مناسبی دارید تا تمامی محتویات داخل آن در معرض دید مشتریان قرار بگیرد. این مدل های ویترینی علاوه بر کیفیت و کارایی بالا ظاهری بسیار شیک و طراحی متفاوت با دیگر مدل ها را خواهند داشت.

مدل ویترینی های خوابیده خود بر اساس طراحی به انواع مختلفی تقسیم می شود و ارتفاع این مدل ها معمولاً کمتر از مدل های ایستاده می باشد: اما در عوض فضای زیادی را اشغال می کنند. همچنین این عمق زیاد فضای بیشتری را برای قرار دادن انواع مواد غذایی مختلف فراهم خواهد کرد. یخچال های خوابیده بیشتر از نوع فریزری هستند و معمولاً هم دمای آن ها زیر صفر درجه خواهد بود. این مدل از یخچال ها مناسب استفاده برای مواد غذایی منجمد نظیر بستنی، گوشت و غیره خواهند بود.

شما می توانید متناسب با نوع فروشگاه خود میزان گنجایش، میزان فضای اشغالی؛ نوع نیاز و غیره یکی از طرح ها و مدل های مناسب یخچال های خوابیده را انتخاب کنید. معمولاً درب این مدل یخچال ها از جنس شیشه دوجداره شفاف است که بیشتر هم دارای دو درب هستند. درب این مدل یخچال ها می توانند به صورت لولا و کشویی باشد. اما معمولاً در اکثر مدل ها از درهای کشویی جهت جلوگیری از صرفه جویی انرژی استفاده می کنند.

شما می توانید از این مدل های ویترینی در ابعاد مختلف برای تمامی مراکز استفاده نمایید. قیمت یخچال خوابیده ویترینی در ابعاد و طرح های مختلف آن متفاوت خواهد بود؛ در واقع قیمت هر یک از محصولات این زیر یخچال ها را مشخصات، کیفیت، جنس و حتی برند آن مشخص می ‌کند. هنگام خرید بهتر است تمامی این پارامترها را به منظور خرید بهترین یخچال مناسب در نظر داشته باشید.

یخچال خوابیده

یخچال خوابیده

نتیجه

در صنایع مختلف و همچنین مصارف خانگی یخچال های بسیار زیادی طراحی شده اند. یخچال های فروشگاهی معمولاً بیشترین تنوع را به سبب کاربرد بالا دارند. این یخچال ها بر اساس مشخصه های بسیار زیادی تقسیم بندی می شود و هر یک از مدل های مختلف آن را می توان در مراکز مختلف با در نظر قرار دادن راهنمای خرید مورد استفاده قرار داد‌ یخچال های صنعتی با بهره مندی از علم روز این روزها با قابلیت های بسیار بالاتری به تولید می رسند. یخچال خوابیده یا جزیره ای یکی از مدل های مطرح و پرفروش بازار به شمار می رود. این مدل یخچال ها دارای ارتفاع کم، اما پهنای بیشتری هستند که در این صورت فضای بیشتری را نیز اشغال می کنند.

ظرفیت یخچال های خوابیده به سبب عمق بالای آن ها بیشتر خواهد بود. و شما می توانید برای مواد غذایی منجمد نظیر گوشت، بستنی، لبنیات و یا غیره از این مدل یخچال ها در مراکز فروشگاهی خود استفاده کنید. اگر به دنبال یک مرکز فروش معتبر برای خرید بهترین یخچال جزیره ای یا خوابیده هستید. می توان گفت مراکز فروش بسیار زیادی هم اکنون در سرتاسر کشور مشغول فعالیت هستند. از بین تمامی فروشگاه های یخچال صنعتی ایران برودت را می توان به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین مراکز توزیع یخچال های صنعتی برشمرد. که کیفیت و قیمت محصولات آن به صورت رقابتی عرضه می گردد.