آشنایی با عملکرد آکومولاتور

امروزه دستگاه های هیدرولیکی، مکانیکی و الکترونیکی بسیار زیادی در صنایع مختلف به منظور فرآیندهای خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از این دستگاه ها آکومولاتور است. این قطعه یک وسیله مهم و کاربردی است که بیشترین کاربرد را در سیستم های برودتی مایع نظیر گاز خواهد داشت. از این دستگاه در انتهای سیستم ها در واقع قبل از کمپرسور استفاده می کنند و مایع و همچنین گاز را به طرف ساکشن کمپرسور انتقال داده و از ورود مایع به این سمت جلوگیری خواهد کرد.

آکومولاتور

این دستگاه هیدرولیکی دارای طراحی ساده است و انرژی را به صورت فشار سیال روی هم انباشته می کند و از این فشار در صنایع مختلف می توان استفاده نمود. آشنایی با عملکرد آکومولاتور به شما کمک می ‌کند تا با شناخت بهتر اقدام به خرید این دستگاه کنید.

دز بخش های مختلف صنایع هم اکنون از این قطعه استفاده زیادی می شود و بیشترین کاربرد را در سیستم های گوناگون برای جلوگیری از ورود مایع به داخل کمپرسور دارد. آکومولاتور را با نام باتری هیدرولیک مخزن جمع کننده نیز می‌ شناسند. اما این دستگاه در بازار با نام نیز انباره شناخته می شود.

انواع مدل آکومولاتور

همانگونه که اشاره شد، آکومولاتور یک نوع دستگاه بسیار کاربردی است که بیشترین کاربرد را در سیستم های برودتی مایع دارد. این دستگاه وظیفه جداسازی مایع از گاز را داشته و مانع از عبور مایع به داخل کمپرسور در بسیاری از سیستم های صنعتی می شود. آکومولاتور ها در دستگاه های صنعتی کاربرد بسیار مهمی دارند و به منظور مصارف مختلف دارای انواع مدل های گوناگونی هستند.

آشنایی با عملکرد آکومولاتور و انواع مدل های مختلف آن یکی از نکات مهمی است که کمک می کند شما بتوانید بهترین مدل این دستگاه را خریداری کنید.

آکومولاتور

هیدرولیک

مدل های هیدرولیک یکی از آکومولاتورهای بسیار پیشرفته و پر فروشی است که از آن ها در سیستم های صنعتی جهت ذخیره انرژی استفاده می کنند. این نوع آکومولاتورها همانند یک باتری قابل شارژ برای سیستم های الکتریکی به کار می روند.

پیستونی

مدل های پیستونی نیز یکی از انواع کرولا تورهایی است که جزو قسمت های مهم سیلندر یا پیستون شناور شناخته می شود. در این مدل آکومولاتور ها یک پیستون وجود دارد که واسطه میان گاز و روغن خواهد بود.

دیافراگمی

مدل های دیافراگمی نیز مدل پیشرفته هستند که وزن پایین دارند و به همین سبب بیشتر در ساخت تجهیزات پرنده نظیر هواپیما مورد استفاده قرار می گیرد. در این مدل اکومولاتورها محفظه روغن و گاز توسط یک دیافراگم لاستیکی از یکدیگر جدا خواهند شد.

کیسه ای

اکومولاتورهای کیسه ای یک مدل خاص و پرطرفدار هستند که دارای طراحی خاصی می باشند‌ محفظه روغن و گاز در داخل این مدل  توسط یک کیسه پلاستیکی از یکدیگر جدا می شوند. زمانی که کیسه انبساط یابد مجرای ورودی روغن با کمک سوپاپ فنردار بسته خواهد شد.