سیستم های برودتی از کاربردی ترین سیستم ها در صنایع است که برای عملکردهای خاصی طراحی شده اند. صنایع برودتی شامل سیستم هایی است که باعث سرد کردن و خنک نگه داشتن محیط و دستگاه‌ های مختلفی نظیر سردخانه ها می شود‌. این سیستم ها قابلیت جذب گرما و تولید سرما را دارند. حال اینکه در سیستم های برودتی از قطعات بسیار مختلفی استفاده می ‌کنند و یکی از کاربردی ترین قطعات و تجهیزات کاربردی در سیستم های برودتی شامل شیر برقی برودتی است.

شیرها نیز در مدل های مختلف با توجه به نوع عملکرد خود استفاده می شوند؛ اما کاربردی ترین آن شیرهای برقی هستند. شیر برقی برودتی همانطور که از نام آن پیداست توسط انرژی الکتریکی کار می کند. و در صنایع برودتی و تهویه مطبوع بیشترین عملکرد را خواهد داشت.

شیر برقی برودتی دانفوس

شیر برقی برودتی دانفوس

مدل های مختلفی از این شیرها هم اکنون در بازار با برندهای مختلفی وجود دارد اما شیربرقی برودتی دانفوس یکی از پرفروش‌ترین برندهای بازار قطعات اتوماسیون صنعتی است.

این مجموعه سالهاست که در زمینه تولید قطعات اتوماسیون صنعتی فعالیت دارد و توانسته است با تامین نیاز بازار سطح وسیعی از بازار را به خود اختصاص دهد. اما دانفوس محصولات خود را با کیفیت عالی و قیمت باورنکردنی روانه‌ بازار کرده و همین پارامترها باعث محبوبیت این برند جهانی شده است. محصولات این مجموعه بهترین عملکرد را با سرعت بالایی دارند و معمولاً طراحی آنها به صورت یکپارچه انجام می باشد.

دانفوس از ماشین آلات بسیار پیشرفته و مواد و قطعات اولیه باکیفیتی برای ساخت انواع شیرهای سیستم برودتی استفاده می‌ کند و به کارگیری نیروی متخصص و علم روز با تلفیق علم و هنر باعث تولید شیر های با کیفیت عالی و زیبایی شده است. این مجموعه محصولات خود را از هر حیثی با امتیاز فوق العاده بالایی روانه بازار می‌ کند.

انواع شیر برقی برودتی

همانطور که اشاره شد، شیرهای برقی برودتی به عنوان کاربردی ترین شیرهایی هستند که در سیستم های برودتی و تهویه مطبوع از آن ها استفاده می کنند. به ویژه اینکه برند آن ها دانفوس به عنوان معتبرترین برند جهانی است. این شرکت سالهاست که در این زمینه فعالیت داشته و توانسته است با ارائه محصولاتی با امتیاز عالی رضایت مشتریان را جلب کند. این شیرهای الکتریکی به عنوان شیرهای صنعتی شناخته می‌شوند که از آنها جهت مدیریت جریان سیال های مختلف استفاده خواهند کرد.

این شیرها دارای ساختمان و طراحی بسیار خاصی هستند که در آنها از نیروی مغناطیسی جهت قطع و وصل کردن جریان استفاده می کنند. شیرهای برقی مجهز به سلونوئید هستند که آنها را با نام هسته مرکزی نیز می شناسند. با عبور جریان الکتریکی به داخل سیم پیچ نیروی الکترومغناطیسی به وجود می آید که باعث حرکت سلونوئید و کنترل آن خواهد شد.

شیر برقی برودتی دانفوس

شیر برقی برودتی دانفوس

این شیرها از بدنه بسیار مستحکمی نظیر فولاد ضد زنگ طراحی شده اند و همین مسئله باعث افزایش طول عمر آن ها می شود. شیر برقی برودتی دانفوس خود در انواع مختلفی است که شامل:

  • مدل هایی از انواع شیرهای برقی حرکت مستقیم هستند. در واقع در این مدل شیر تنها می تواند به حالت باز یا بسته کار کند و حساسیت آن به صورت صفر یا سرد خواهد بود.
  • شیر برقی ولو سرو مدل دیگری هستند که تحت فرمان سیستم می باشد و بر اساس شدت جریان برق باعث کنترل مسیر جریان سیال می شود. شیرهای برقی سلونوئید ولو سر جزو پرکاربردترین هایی هستند که قیمت بالاتری نیز دارند.