خرید انواع چیلر

خرید چیلر

از دستگاه های بسیار کاربردی در سیستم های سرمایشی می توان به چه چیلر اشاره نمود. چیلر به عنوان بهترین و کاربردی ترین قطعات لوازم یا سیستم های سرمایشی در کنار سردخانه و یخچال فروشگاهی به شمار می رود که در انواع مختلفی طراحی شده است. برای خرید چیلر شما باید نکات بسیار زیادی را مورد توجه قرار دهید تا بتوانید بهترین مدل مناسب را با قیمت کاملا اقتصادی خریداری کنید. یکی از این نکات مراجعه به یک مرکز فروش معتبر نظیر ایران برودت است. ایران برودت به عنوان بزرگ‌ترین مجموعه توزیع انواع قطعات و دستگاه های سیستم های سرمایشی به صورت ۲۴ ساعته میزبان پاسخگوی شما مشتریان عزیز است. این مجموعه انواع چیلرهای تولید شرکت های معتبر ایران و جهان را به صورت آنلاین و بی واسطه به دست شما مشتری عزیز می رساند. دسترسی به محصولات این مجموعه به روش آنلاین امکان پذپر است. ایران برودت برای راحتی شما مشتریان عزیز به صورت آنلاین فعالیت دارد.

چه بسا اینکه با دسترسی آنلاین به ایران برودت شما می ‌توانید به تنوع بیشتری از محصولات این مجموعه دسترسی داشته باشید. همچنین فرصت زمان بیشتری برای بررسی انواع چیلرها، قابلیت آن ها، تکنولوژی ساختاری و عملکرد، سطح کیفیت و قیمت آن ها را بررسی نمایید.

قیمت چیلر

همانطور که اشاره شد، برای خرید چیلر باید به مراکز فروش قابل اعتمادی مراجعه کنید تا بتوانید بهترین چیلرها را با سطح کیفیت بالایی بخرید. دسترسی به کیفیت اصل و برندهای معتبر می ‌تواند تجربه لذت بخشی را برای ما رقم بزند. ایران برودت بزرگترین مرکز فروش قابل اعتماد است که می توانید چیلرهای ساخت شرکت های معتبر را از آن خریداری کنید. قیمت چیلر در این مجموعه کاملا اقتصادی است چرا که شما محصولات این شرکت را به صورت آنلاین و با حذف واسطه ها خریداری خواهید نمود. قطعاً که با حذف واسطه ها و مسافت ‌های طولانی هزینه‌ های ناشی از آن ها نیز کاهش پیدا می ‌کند. همچنین که ایران برودت خود جزو محدود مراکزی است که محصولاتش را با سود کمتری به دست مشتری می رساند. اما قبل از خرید بهتر است به بررسی قیمت چیلر این مجموعه و سایر مراکز بپردازید.

البته چیلر های تمامی شرکت ها بایستی از لحاظ مشخصات، برند و سطح کیفیت در یک رده باشند، آنگاه خواهید فهمید که ایران برودت محصولات خود را از لحاظ کیفیت و قیمت به صورت رقابتی عرضه می کند‌. برای تجربه خریدی لذت بخش همین حالا از این فرصت طلایی پیش روی خود استفاده نمایید.

چیلر و اطلاعاتی درباره عملکرد آن

امروزه در صنایع مختلف ماشین آلات بسیار پیشرفته و کاربردی به کار گرفته می شود. یکی از قطعات پیشرفته چیلر ها هستند. این دستگاه یک نوع ماشین پیشرفته ای است که توسط نوعی سیکل ترمودینامیکی باعث دفع گرما از یک جریان سیال مشخص می شود. در نتیجه این جریان توسط گردش داخلی نوعی مبدل حرارتی برای خنک کردن آب سیستم های سرمایشی مورد استفاده قرار می گیرد. می دانید که سیستم های سرمایشی در مصارف مختلفی استفاده می شوند و چیلر به عنوان قطعه بسیار مهمی است که در این سیستم ها نقش مهمی را ایفا می کند. این مهمترین قطعه سرمایشی در ساختمان ها و کارخانه های صنعتی به عنوان یکی از تجهیزات سرمایشی اهمیت زیادی دارد. حال اینکه چیلرها خود بر اساس مشخصاتی که دارند تقسیم بندی می شوند. این قطعه در سیستم هایی نظیر کویل، هواساز و دیگر قطعات سرمایشی بهکار می رود.

بیشترین کاربرد را این دستگاه در سیستم تهویه مطبوع دارد. حال اینکه هنگام خرید چیلر پارامترهای بسیار زیادی نظیر قیمت چیلر مورد توجه قرار می گیرد تا شما بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. بررسی قیمت چیلر بایستی پس از بررسی کیفیت جزو اولویت های مهم شما باشد. این دستگاه با پیشرفت علم با سطح کیفیت بالاتری بازار می شود. قدرت عملکرد بهتر و کیفیت مطلوب تر از مزایای مهم چیلرهای نسل جدید به شمار می رود. این دستگاه توسط یک فرآیند خاصی در سیکل تبرید تراکمی یا جذبی گرما کار می کند و بیشترین کاربرد را در فواصل گرم سال خواهند داشت. این دستگاه با جذب گرما از سیال که معمولاً آب است آن را به مبدل تجهیزات انتقال می دهد و طی این فرآیند باعث خنک سازی می شود. عملکرد تمامی مدل های مختلف انواع چیلر جهت خنک سازی است اما در برخی از مدل ها این فرآیند کمی با دیگری متفاوت خواهد بود.

انواع چیلر و نقش آن ها در سیستم های سرمایشی

همانگونه که اشاره شد، چیلرها به عنوان مهم ترین دستگاه هایی هستند که در دستگاه های سرمایشی نقش بسیار مهمی ایفا می‌ کنند. شما بایستی به هنگام خرید چیلر به ظرفیت برودتی که نیاز دارید توجه داشته باشید. اما مهمترین نکته بررسی میزان بودجه است. شما باید هزینه لازم جهت خرید چیلر را داشته باشید چرا که قیمت چیلر زیاد است اما این قیمت در مدل های متفاوت جهان یکسان نیست. چیلرها در انواع مختلفی طراحی شده اند که هر یک از مدل ها دارای مشخصات خاصی هستند:

چیلر تراکمی

• از چیلر های کاربردی می توان به مدل تراکمی آن اشاره کرد. چیلرهای تراکمی مدل بسیار پیشرفته هستند که توسط انرژی الکتریکی سرما را تولید می ‌کنند. این دستگاه طی فرآیند سیکل تراکمی تبخیری عمل می کند؛ در واقع با خنک کردن آب در داخل اپراتور آن را به هواساز ارسال و باعث خنک شدن محیط می ‌شود. این مدل چیلرها بیشتر در تهویه مطبوع زمستانی و یا سیستم های خنک کننده صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. چیلرهای تراکمی را در ظرفیت های ۲ تا ۲ هزار تن طراحی کرده اند. این مدل چیلرها دارای قدرت بسیار زیادی هستند و به همین سبب می ‌توان آن ها را در هر شرایط محیطی مورد استفاده قرار داد.

چیلر جذبی

• مدل دیگری از چیلرها نمونه های جذبی آن است. این مدل چیلر همانگونه که از نام آن پیداست انرژی گرمایی را جذب و با کمک آن سرما تولید می کند. چیلرهای جذبی خود در ظرفیت های سرمایشی بسیار مختلفی به تولید می ‌رسند. منبع انرژی در این مدل چیلرها بخار آب گرم یا حتی شعله خواهد بود. از این رو آب را خنک و آن را به فن کوئل ارسال می کند و طی این فرآیند باعث خنک شدن محیط می شود. در واقع چیلرهای جذبی در مدل های سوخت بالا و سوخت پایین طراحی شده اند.