در رابطه با یخچال های فروشگاهی پرده هوا چیزی شنیده‌اید؟ می‌ دانید این مدل یخچال ها چه مزیت ها و چه مشخصاتی دارند؟ درصد بالایی از مواد غذایی و نوشیدنی ها تحت تاثیر شرایط و حتی دمای نامتعادل می ‌توانند به شدت فاسد شوند.

یخچال ها مهمترین محصولاتی هستند که با قدرت خنک کنندگی بالا مانع از فاسد شدن مواد غذایی و برخی از نوشیدنی ها خواهند شد. بر اساس کاربرد یخچال فروشگاهی می توان آن ها را به انواع مختلفی تقسیم نمود. که مدل های پرده هوا یکی از رایج ترین آن ها هستند. در ادامه در رابطه با یخچال های فروشگاهی پرده هوا توضیحات بیشتری را ارائه می دهیم.

یخچال های فروشگاهی پرده هوا

یخچال های فروشگاهی جزو مهمترین نیازهای این مراکز محسوب می ‌شود. چرا که در افزایش طول عمر مواد غذایی و نگهداری آن ها اهمیت بسیار زیادی دارند. مدل های پرده هوا یکی از متداول ترین انواع طرح های یخچال هستند. که دارای برتری هایی نسبت به دیگر مدل یخچال های فروشگاهی خواهند بود.‌ یخچال های فروشگاهی پرده هوا به عنوان نسل جدید انواع یخچال فریزر فروشگاهی در ابعاد بزرگ طراحی می شوند.

این مدل یخچال ها از لحاظ طرح، ابعاد و همچنین برند تنوع بسیار زیادی دارند. گردش هوا در مدل های پرده هوا به صورت اجباری صورت می گیرد. و این هوای سیستم توسط فن های مخصوصی مکیده می شود که در نتیجه توسط اپراتور سردخانه عبور کرده و هوای سرد را از قسمت دهانه فن به بیرون می راند. همین هوای سرد رانده شده با کمک فن و جمع آوری می شود.

پس از گذشت از اپراتور مجدداً همین مسیر را تکرار خواهند کرد. و به همین صورت فرایند خنک سازی یا سرمایشی صورت می گیرد. این مدل یخچال ها مناسب نگهداری انواع گوشت، لبنیات، نوشیدنی ها، سوسیس، کالباس و غیره می باشند. مدل های پرده هوا خود در چند نمونه طراحی می شوند که هر یک با در نظر قرار دادن مشخصات خاص محبوبیت دارند. معمولاً قدرت ساختاری مدل های پرده هوا در مقایسه با دیگر یخچال ها بیشتر است.

بیشترین و پرفروش ترین مدل های یخچال پرده هوا یخچال های بدون درب آن است. که در این صورت میزان انرژی بسیار کمی نیز اتلاف می گردد. مدل های پرده هوا را می‌ توان به عنوان نسل جدید و یکی از پیشرفته ترین مدل یخچال هایی برشمرد که توانسته اند توجه مشتریان را از جنبه های مختلف به خود جلب کنند.

انواع یخچال فروشگاهی پرده هوا رو باز

یخچال های فروشگاهی پرده هوا به عنوان مطرح ترین یخچال مورد استفاده در تمامی فروشگاه ها هستند. یکی از مدل های بسیار مطرح پرده هوا مدل های روباز آن می باشند. که این مدل یخچال ها، قدرت عملکرد و کیفیت و طول عمر بسیار بالایی خواهند داشت.

قدرت عملکرد خوب، طول عمر زیاد و نگهداری مواد غذایی در طولانی مدت باعث شده تا سطح فروش این مدل یخچال پرده هوا روز به روز افزایش پیدا کند. مدل های روباز بر اساس محل قرارگیری موتور و یا نوع موتور به دو نوع موتور سر خورد و موتورخانه مرکزی تقسیم بندی می شوند. هر یک از این مدل ها با در نظر قرار دادن میزان ظرفیت، چیدمان، طرح، برند و غیره طبقه بندی شده اند.

یخچال فروشگاهی پرده هوا

یخچال فروشگاهی پرده هوا

انواع یخچال پرده هوا روباز

  • یخچال های فروشگاهی پرده هوای موتور سر خورد به عنوان یک مدل پرفروش موتور در قسمت یا پشت یخچال قرار می گیرد و به همین سبب این مدل یخچال ها را در ابعاد کوچک طراحی می کنند. به همین منظور این یخچال ها فضای کمی را نیز اشغال خواهند کرد در یخچال های موتور سر خورد میزان مصرف انرژی بسیار پایین بوده و جابجایی آن نیز به ساده ترین شکل ممکن امکان پذیر خواهد بود. گنجایش یخچال های پرده هوای موتور سرخورد در مقایسه با دیگر مدل ها کمتر است که همین کم بودن میزان گنجایش به سبب نوع کمپرسور و کندانسور یخچال می باشد.
  • یخچال های فروشگاهی پرده هوا موتورخانه مرکزی نیز یکی دیگر از انواع مدل هایی است که دارای گنجایش بسیاری می باشد. این مدل یخچال فروشگاهی علیرغم گنجایش زیاد در طرح های بسیار شیک و فانتزی طراحی می شود. قیمت مدل های موتورخانه مرکزی بر اساس مشخصات آن می تواند متفاوت باشد که بیشتر هم نوع کمپرسور و کندانسور یخچال تعیین کننده قیمت هستند. قطعات مورد استفاده در موتورخانه و همچنین بدنه یخچال جزو پارامترهای اصلی هستند که می ‌تواند باعث تقسیم بندی این مدل یخچال پرده هوا شود. اما مهمترین مزیتی که می ‌توان به آن اشاره نمود، تنظیم بودن هوا و همچنین ثابت بودن دما در تمام قسمتهای یخچال است.

نکات مهم خرید یخچال های فروشگاهی پرده هوا

یخچال های فروشگاهی هم اکنون به عنوان بهترین و پرمصرف ترین انواع یخچال هستند که تنوع بسیار زیادی نیز خواهند داشت. یخچال های فروشگاهی پرده هوا به عنوان بهترین مدل انواع یخچال برای فروشگاه های بزرگ هستند. که گنجایش بیشتری نیز دارند. از آن جایی که قیمت این یخچال ها زیاد است باید به هنگام خرید به برخی از نکات توجه داشته باشید.

  • کمپرسور یخچال یکی از مهمترین پارامترهایی که به هنگام خرید باید به آن توجه نمود. چرا که یخچال ها را به دو دسته کمپرسور بالا و کمپرسور پایین تقسیم بندی می کند. کمپرسور شامل موتوری است. که فضای داخلی یخچال را خنک نگه می دارد و معمولاً هم در قسمت های مختلف پایین یا پشت یخچال ها نصب می گردد. مدل های کمپرسور بالاتر قیمت بیشتری خواهند داشت. اما در عوض طول عمر آن ها نیز بیشتر می باشد.
  • محل قرارگیری یخچال یکی از دیگر پارامترهایی است که هر یک از مشتریان به هنگام خرید یخچال های فروشگاهی پرده هوا بایستی به آن توجه داشته باشند. شما باید متناسب با نوع فضای مورد نظر یکی از انواع یخچال های صنعتی را با سایز مناسب انتخاب و خریداری نمایید. یخچال های پرده هوا با وجود اینکه نسبت به دیگر مدل ها گنجایش بیشتری دارند. اما سایزبندی مختلفی نیز خواهد داشت و شما باید بر اساس میزان فضای فروشگاه خود بهترین یخچال پرده هوا را انتخاب و خریداری کنید.
  • برچسب انرژی را به خاطر داشته باشید. این برچسب انرژی برای مصرف برق و بهینه سازی میزان انرژی اهمیت بسیار زیادی دارد.
  • برای خرید یخچال های فروشگاهی پرده هوا میزان دسترسی های یخچال مهم است. تنوع طرح یخچال ها بسیار زیاد می باشد. و معمولاً دسترسی به مواد غذایی داخل یخچال به روش های مختلفی امکان پذیر خواهد بود. شما بایستی یکی از مدل هایی را انتخاب کنید که دسترسی مشتریان را راحت تر کند.
یخچال فروشگاهی پرده هوا

یخچال فروشگاهی پرده هوا

پارامترهای مهم خرید بهترین یخچال فروشگاهی

  • از دیگر نکات مهم در رابطه با انواع یخچال های فروشگاهی پرده هوا چگونگی جابجایی آن ها است. بسیاری از این یخچال ها مجهز به چرخ هایی در قسمت زیرین خود هستند. که به همین منظور جابجایی آن ها به ساده ترین شکل ممکن امکان پذیر خواهد بود. شما می توانید با کمک این چرخ ها یخچال ها را به راحتی از یک مکان به مکان دیگری جابجا کنید. همین جابجایی راحت طول عمر یخچال را نیز افزایش می دهد. چرا که قرار نیست شما برای جابجایی یخچال از روش های دیگری استفاده کنید که باعث صدمه دیدن به یخچال می شود.
  • توجه به قیمت یخچال دیگر پارامتر مهمی است که هر یک از مشتریان بایستی متناسب با نوع بودجه خود اقدام به خرید کنند. یخچال های فروشگاهی پرده هوا خود به عنوان یکی از مدل یخچال های پرطرفدار شناخته می شوند. این مدل یخچال خود بر اساس نوع چرخ، سایز، برند، کیفیت، و… تنوع بسیار زیادی دارد شما باید متناسب با میزان سرمایه خود یکی از مدل‌های متناسب با نیاز خود را انتخاب کنید.
  • مهمترین فاکتوری که برای درصد بالایی از مشتریان حائز اهمیت قرار می‌ گیرد. توجه به برند است. اکنون مشتریان زیادی با در نظر قرار دادن برند اقدام به خرید می کنند. یخچال های فروشگاهی پرده هوا به سبب اینکه توسط مراکز تولیدی بسیار زیادی طراحی می شوند. از لحاظ برند تنوع بسیار زیادی دارند. از این رو پیشنهاد می شود به سراغ برندهایی بروید که شهرت بسیار زیادی دارند و قطعاً این محبوبیت به سبب کیفیت بالایی می باشد که دارند.
  • نکته مهم دیگر ویژگی ‌های ساختاری یخچال فروشگاهی است. مدل های نسل جدید این یخچال ها با پیشرفته ترین تکنولوژی روز دنیا آمیخته شده اند. و به همین سبب با قدرت بسیار بالاتری روانه بازار می ‌شوند. بهتر است تکنولوژی ساختاری و همچنین نوع قابلیت های جدید مدل های نسل نو را به خاطر داشته باشید.

نتیجه

یخچال های فروشگاهی پرده هوا جزو مدل های مطرح و کاربردی است که هم اکنون در اکثر مراکز فروشگاهی در طرح های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این یخچال خود به دو صورت ایستاده و صندوقی طراحی می شود و معمولا مدل های ویترینی یخچال های پرده هوا بیشترین کاربرد را دارند. چرا که مواد غذایی و حتی نوشیدنی های داخل یخچال به راحتی در معرض دید مشتریان قرار می گیرند.

با توجه به اینکه جنس درب این یخچال ها از شیشه های شفاف نشکن است برای دیدن محتویات داخل آن لازم نیست مشتری درب یخچال را باز کند که از این طریق میزان انرژی زیادی نیز هدر رود. این یخچال ها دارای مزیت‌ های بسیار زیادی هستند که سیستم خنک کنندگی آن ها بهترین و ایده آل‌ ترین قابلیت و ویژگی یخچال ها به شمار می ‌رود.

برای اینکه یخچال شما عملکرد عالی داشته باشد، بهتر است به هگام خرید تمامی نکات و پارامترهای مهم را در نظر داشته باشید و متناسب با نوع نیاز خود یک مدل ایده آل را انتخاب کنید. فروشگاه ایران برودت از بهترین مراکز توزیع انواع یخچال صنعتی در کشور است که بیشترین تنوع را دارد.