شیرآلات سرمایشی مهمترین تجهیزاتی هستند که در صنایع مختلف عملکردهای خاصی دارند‌ حال اینکه امروزه بسیاری از شیرآلات تخصصی با ساختمان و طراحی پیچیده را با نام های بسیار خاصی نیز می شناسند. بالو ولو و چک ولو هر دو جزو شیرآلات صنعتی هستند که به شکل های خاصی آن ها را طراحی کرده اند.

بالو ولو و چک ولو

بالو ولو و چک ولو

به طور کلی ولو شامل شیرآلات صنعتی و تجهیزات مکانیکی است که در سیستم های لوله کشی استفاده می شوند. از این ولوها به منظور قطع و وصل جریان و تنظیم دما، فشار، جریان و یا غیره و افزایش ایمنی استفاده می کنند. این ولوها بایستی دارای بدنه مقاوم می باشند و بسیاری از آن ها مجهز به درپوش، مجرابند. تریم، نشیمنگاه، استم و غیره هستند که هر یک عملکردهای خاصی دارند. شیرها را از نظر ابعاد، اپراتور، نوع کاربرد، برند و غیره تقسیم بندی می کنند. در یکی از کاربرد ها آن ها را با نام بالو ولو و چک ولو می شناسند.

شیرهای بالو ولو و چک ولو همان شیرهای توپی هستند که بیشترین کاربرد را در صنعت و کشاورزی دارند‌ این شیرها که به صورت توپی طراحی شده‌اند می ‌توانند ۹۰ درجه چرخش داشته و باعث قطع و وصل شدن سیال شوند. از این مدل شیرها بیشتر برای کنترل سیال استفاده می کنند.

این شیرها خود در مدل های فول بالو و غیره می باشد. اما چک ولوها شامل همان شیرهای یکطرفه هستند که آن ها را با نام شیر خودکار یا شیر غیر برگشتی نیز می شناسند. این شیرها عملکرد خاصی دارند و آن ها را بع صورت شیر یکطرفه دریچه ای و یا یکطرفه سوپاپی طراحی می ‌کنند. این شیرها مجهز به دو دهانه هستند که یکی از آن ها ورودی و دهانه دیگر خروجی آن است.

نکات مهم خرید شیرآلات صنعتی

بالو ولو و چک ولو هر دو جزو شیرآلات صنعتی بسیار کاربردی هستند که دارای طراحی خاصی می باشند. هر یک از این شیرآلات با تحمل فشار در رده و کلاس های مختلفی طراحی می شوند. این شیرآلات دارای جنس بدنه بسیار مستحکمی هستند که بتوانند قدرت مقاومت بالایی از خود نشان دهند. برای دسترسی به بهترین شیرآلات صنعتی بایستی به هنگام خرید به سطح کیفیت آن ها توجه داشته باشید.

بالو ولو و چک ولو

بالو ولو و چک ولو

یکی از مهمترین پارامترهایی که به هنگام خرید شیرآلات صنعتی باید به آن توجه شود. در گام نخست انتخاب نوع مرکز خرید است. ایران برودت بهترین توزیع کننده انواع شیرآلات صنعتی در کشور است. این مجموعه بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار می دهد. اما پس از دسترسی به این مجموعه شما بایستی نکات بسیار زیاد دیگری را نیز مورد توجه قرار دهید تا بتوانید انتخاب به صرفه ای داشته باشید.

  • انتخاب نوع مدل شیر اهمیت بسیار زیادی دارد. همانگونه که اشاره شد شیرآلات صنعتی در انواع مدل های مختلف، طرح، برند، سایز و عملکرد متنوعی هستند. شما باید حتماً متناسب با نوع کاربرد خود یکی از این شیرآلات را تهیه نمایید.
  • تکنولوژی ساختاری شیرها اهمیت بسیار زیادی دارد. بسیاری از این شیرآلات به صورت دستی و برخی از آن ها به صورت اتوماتیک یا برقی یا خودکار قابل استفاده هستند. قطعاً هر چه تکنولوژی عملکرد آن پیشرفته تر باشد اطمینان و ایمنی نیز افزایش پیدا می کند.
  • برند دیگر پارامتر مهم برای انتخاب بالو ولو و چک ولو است. زمانی که شما به بهترین برند جهان دسترسی پیدا کنید قطعاً از کیفیت و قیمت آن نیز اطمینان حاصل خواهید کرد. اما در صورت مراجعه به یک مرکز فروش قابل اعتماد به برندهای معتبر کیفیت عالی و قیمت مناسب نیز دسترسی خواهید داشت.