این روزها شاهد روی کارآمدن قطعات بسیار پیشرفته بسیار زیادی هستیم که یکی از این دستگاه های مهم اویل پرشر است. این قطعه را با نام کنترل کننده فشار روغن نیز می شناسند که در کمپرسورها عملکرد مهمی خواهند داشت. این قطعه به عنوان یکی از قطعات مکانیکی باعث محافظت از کمپرسور در برابر کمبود روغن می شود. در واقع زمانی که روغن دستگاه به اتمام برسد، می تواند اختلاف کاهش فشار به وجود آمده را حس کرده و در مدت زمان کوتاهی باعث خاموش شدن دستگاه گردد.

محافظت از اویل پرشر و نگهداری صحیح از آن بسیار اهمیت دارد. چرا که باعث محافظت از کمپرسور می شود. بهترین اویل پرشر دستگاهی است که بلافاصله پس از تمام شدن روغن بتواند باعث خاموش شدن دستگاه گردد.

بهترین اویل پرشر

بهترین اویل پرشر

این قطعه مکانیکی در سیستم های تبریدی استفاده می شود و نقش آن محافظت از کمپرسور در برابر کمبود روغن است. بیشترین کاربرد این دستگاه در کمپرسور سیستم تبریدی است اما می تواند آسیب هایی که مبرد را تهدید می‌ کنند را کاهش دهد.

 خطاهای رایج اویل پرشر

اویل پرشر یک نوع دستگاه بسیار پیشرفته و کاربردی است که خطای روغن کمپرسور را رفع می کند. در واقع زمانی که سطح روغن کم است با خاموش کردن دستگاه باعث محافظت از کمپرسور می شود. دستگاه روز به روز با پیشرفت علم به صورت مدرن تر و با قابلیت بیشتری طراحی می گردد. هم اکنون برندهای بسیار مختلفی از این دستگاه در بازار وجود دارند؛ انتخاب بهترین اویل پرشر انتخابی است که سطح کیفیت بالایی داشته باشد.

اویل پرشرهایی با برندهای معتبر قطعاً کیفیت بهتری دارند‌. اما تحت شرایط مختلفی ممکن است گاهی خطا پیدا کنند که برای رفع این خطا ها می توان فرآیندهایی را انجام داد. اما پارامترهای ایجاد کننده خطای اویل پرشر شامل پارامترهایی هستند که باعث می شود در عملکرد این دستگاه مشکلی به وجود آید. حال با شناخت این خطاها می توانید جهت رفع مشکل اقدام نمایید. برخی از این خطاها و راه های پیشگیری و برطرف نمودن آن ها عبارتند از:

  • زمانی که سطح روغن کاهش پیدا کند دستگاه خاموش می شود. شما می توانید کمی روغن به آن اضافه نمایید و باعث برطرف شدن خطا شوید.

 

بهترین اویل پرشر

بهترین اویل پرشر

  • نامناسب بودن لوله کشی ساکشن یکی دیگر است خطا هایی است که در عملکرد این دستگاه مشکل ایجاد می کند. با برطرف نمودن مشکلات لوله کشی می توان این خطا را از بین برد.
  • مناسب نبودن تغذیه اپراتور دیگر خطری است که باعث عدم کارکرد اویل پرشر می ‌شود که ممکن است تحت تاثیر گرفتگی فیلتر کمبود مبرد گرفتگی خروجی، اکولایزر، نشتی، گرفتگی ورودی شیر انبساط و دیگر مشکلات این‌ چنینی پیش آید.
  • عدم تنظیم صحیح پمپ دان از دیگر خطاهایی است که هنگام استفاده از شیر اخطار می دهد. در واقع زمانی که پمپ دان به درستی تنظیم نشده باشد عملکرد سیستم نیز به درستی صورت نمی گیرد. با استفاده از اپل پرشیر خطایی تحت عنوان تنظیم نبودن پمپ دادن را دریافت خواهید کرد. حال اینکه تنظیم نشدن پمپ دان می تواند تحت تاثیر قسمت های مختلف آن باشد.