با انواع یخچال فروشگاهی آشنایی دارید؟ می دانید هر یک از این یخچال ها چه مزیت هایی دارند و در کجا می توان از آن ها استفاده نمود؟ اهمیت نگهداری مواد غذایی فاسد شدنی و افزایش طول عمر آن ها موجب روی کار آمدن یخچال های مختلف صنعتی و خانگی شد.

هم اکنون یخچال های فروشگاهی به عنوان مطرح ترین نوع یخچال های کاربردی در مدل های مختلفی توزیع می شوند. برای آشنایی با انواع یخچال فروشگاهی در ادامه توضیحات بیشتری را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

انواع یخچال فروشگاهی

یخچال فروشگاهی جزو پرکاربردترین انواع یخچال های موجود می باشد که با نام یخچال های تجاری و حتی صنعتی نیز شهرت دارد. از این نوع یخچال ها در مراکز فروشگاهی نظیر سوپر مارکت، هایپر مارکت، فروشگاه ها، آشپزخانه ها، رستوران، هتل و غیره استفاده می کنند.

یخچال ها به سبب داشتن گنجایش بسیار زیاد مورد توجه چنین مراکزی قرار گرفتند و تنوع مدل های این دسته از یخچال ها بسیار زیاد است. پس می توان برای هر یک از مواد غذایی نوشیدنی ها و یا غیره از مدل های مختلف این یخچال ها استفاده نمود. یخچال های صنعتی را بر اساس  ساختاری شکل متنوع و حتی نوع کارکرد می‌توان به مدل‌های زیادی تقسیم بندی نمود که برخی از آن ها عبارتند از:

یخچال فروشگاهی ایستاده

در میان انواع یخچال فروشگاهی می توان به مدل های ایستاده اشاره نمود. این یخچال ها که به صورت افقی در یک محل خاصی قرار می گیرند در انواع طرح های مختلفی نظیر تک درب، دو درب و غیره طراحی می شوند. حتی با در نظر قرار دادن دیگر مشخصات می توان این مدل یخچال را طبقه بندی نمود. یخچال فروشگاهی ایستاده معمولاً فضای بسیار کمی را اشغال می ‌کنند.

اما گنجایش بسیار زیادی خواهند داشت. مدل های تک درب این یخچال ها به صورت درب لولایی می باشد. اما مدل های ۲،۳ و چهار درب آن را می توان به صورت کشویی خریداری نمود. یخچال های ایستاده در مدل های رو باز نی  طراحی می شوند و دارای زیبایی بسیار قابل چشمگیری هستند. این مدل هو جزو پرکاربردترین طرح های مورد استفاده در فروشگاه ها به شمار می روند. که خود به صورت درب دار، نیمه ایستاده و روباز هستند. معمولا مدل های ایستاده روباز بیشتر مناسب انواع گوشت، سوسیس، کالباس و حتی میوه و سبزیجات خواهند بود.

لامپ های ال ای دی موجود در یخچال های روباز ایستاده روشنایی ایده آلی را برای قسمت داخلی یخچال خلق می کنند. به گونه ای که باعث جلب توجه مشتریان می شود. این مدل یخچال ها رنگ نور آن ها به راحتی قابل تغییر و تنظیم است و می توان دمای آن را نیز به راحتی تنظیم نمود. سیستم ضد برفک و درب های شیشه های دوجداره آن عایق حرارت هستند و این جزو مهمترین قابلیت های این مدل از یخچال ها به شمار می رود.

انواع یخچال فروشگاهی

انواع یخچال فروشگاهی

یخچال فروشگاهی ویترینی

یخچال های ویترینی را نیز می توان جزو یکی از انواع یخچال فروشگاهی بسیار پر طرفدار برشمرد. همانگونه که از نام این یخچال ها پیداست، به عنوان یک نوع ویترین در فروشگاه ها قرار می گیرد. به نوعی این یخچال ها محتویات داخل خود را در معرض نمایش مشتری قرار خواهند داد. با این حساب می توان گفت درب یخچال های ویترینی شیشه ای بوده و به همین سبب می توان تمام مواد غذایی موجود داخل آن را به راحتی مشاهده نمود. ابعاد، طرح و تنوع مدل های ویترینی بسیار زیاد است و شما بایستی متناسب با نوع فضای فروشگاه و همچنین نوع نیاز خود یک یخچال مناسب را انتخاب و خریداری کنید.

یخچال های ویترینی خود در دو نوع کانتر گرم و کانتر سرد طراحی می شوند که هر یک مزیت های خاص خود را خواهند داشت. مدل های کانتر گرم را بیشتر به منظور حفظ و نگهداری مواد غذایی پخته مورد استفاده قرار می دهند.

معمولاً غذاهایی نظیر پیتزا، خورشت های رستورانی، برنج و غیره در داخل یخچال کانتر گرم می تواند به مدت زمان طولانی تری باقی بماند. قیمت این مدل یخچال ها معمولاً مقرون به صرفه تر از مدل های کانتر سرد هستند؛ اما بهتر است بدانید در هر مدل مشخصات، جنس، کیفیت و مزیت ها تعیین کننده قیمت ها خواهند بود. اما کانترهای سرد معمولاً دمای پایین و زیر صفر دارند که از آن ها جهت استفاده برای انواع پنیر، شیرینی، سوسیس، کالباس و غیره می توان استفاده نمود.

مهمترین مزیت این دسته از یخچال های صنعتی تنوع سایز آن ها است همچنین طبقه های آن ها به راحتی قابلیت تنظیم دارد. سیستم نوردهی شفاف این یخچال ها باعث روشن شدن فضای داخلی می شود اما شیشه های دوجداره یخچال های ویترینی در برابر ضربه مقاومت بسیار زیادی دارد و به عنوان یک عایق حفاظتی و دمایی است.

یخچال فروشگاهی شیشه خم

مدل یخچال های فروشگاهی شیشه خم یکی دیگر از انواع یخچال فروشگاهی محسوب می‌ شود که این مدل نیز طراحی بسیار شیک و خاصی دارد. معمولاً این مدل یخچال ها در سایز های بزرگ طراحی می شوند و صفحات آن ها تماما از جنس شیشه های دوجداره بسیار مقاوم به حالت خمیده با نور پردازی ایده آل است.

این یخچال ها مجهز به درب های شیشه ای هستند که در قسمت بالای آن ها قرار می گیرد و از همین درب شیشه ای به راحتی می توانید تمام محتویات داخل یخچال را مشاهده کنید. قیمت این یخچال ها در طرح های مختلف آن متفاوت است و این مدل یخچال برای سبزی جات، میوه جات، سوسیس، کالباس و دیگر انواع مواد غذایی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. با توجه به طراحی خاصی که این یخچال ها دارند، معمولاً فضای کمی را اشغال خواهند کرد.

همین شیک بودن طرح و حالت خمیدگی شیشه یخچال، زیبایی بسیار خاصی را جلوه می دهد. علاوه بر نوع کاربرد و قدرت نگهداری مواد غذایی، زیبایی ظاهری یخچال های شیشه خم یکی از حالات این مدل ها به شمار می رود. اگرچه کیفیت و قدرت نگهداری مواد غذایی در رابطه با انتخاب یخچال در اولویت قرار دارد؛ اما امروزه زیبایی نیز جزو مهمترین پارامترهای خرید انواع یخچال فروشگاهی به شمار می رود.

زمانی که یک مشتری وارد فروشگاه می شود در وهله اول زیبایی چیدمان و دکوراسیون است که توجه او رل به خود جلب می کند. یخچال های فروشگاهی نیز به عنوان یکی از محصولاتی که فضای زیادی از فروشگاه را در بر می گیرند، بایستی در این زیبایی دخیل باشند.

یخچال فروشگاهی پرده هوا

تنوع انواع یخچال فروشگاهی بسیار زیاد است. اما مشتریان به دنبال مدل هایی هستند که کیفیت نگهداری خوب، طول عمر بالا و همچنین زیبایی خارق العاده ای داشته باشد. یخچال های پرده هوا یکی از انواع مدل های بسیار شیک هستند که در فروشگاه ها بسیار به چشم می خورند. این مدل یخچال ها را با نام یخچال روباز فروشگاهی می شناسند که با نام یخچال بدون درب نیز شهرت دارند.

این مدل یخچال ها به سبب عملکرد بهتر، طول عمر بیشتر، قدرت بالاتر در نگهداری مواد غذایی، گنجایش عالی و همچنین شیک بودن طرح معمولاً قیمت بالاتری نیز خواهند داشت. به سبب گنجایش زیاد معمولاً در فروشگاه های بزرگ از این مدل یخچال ها استفاده می کنند. ناگفته نماند که تنوع سایز در مدل های پرده هوا زیاد است. اما به طور کلی به سبب همین گنجایش زیاد، مواد غذایی زیادی را نیز در خود جای می دهند.

این مدل یخچال ها خود به صورت پرده هوای کمدی، پرده هوای قفسه ای و مدل ایستاده تقسیم بندی می شوند. هر یک از این مدل ها مزیت های خاص خود را دارند و بهتر است شما نیز برای فروشگاه خود با در نظر داشتن تمامی این شرایط یکی از مدل‌های مناسب آن را انتخاب و خریداری کنید.

قبل از اینکه اقدام به خرید نمایید، بهتر است از خود بپرسید چه مدل یخچال را برای چه نوع محصولی قرار است خریداری کنید؟ همچنین میزان حجم مورد نظر برای قرار دادن مواد غذایی مختلف چقدر است؟ آیا ابعاد و حجم گنجایش این یخچال پاسخگوی نیاز شما خواهد بود؟ آیا این طرح یخچال متناسب با نوع مواد غذایی مختلف شما می باشد؟ این ها همگی سوالاتی هستند که یافتن پاسخ آن ها می ‌تواند به شما کمک کند تا انتخاب بهتری انجام دهید.

انواع یخچال فروشگاهی

انواع یخچال فروشگاهی

نتیجه

یخچال فروشگاهی به عنوان بهترین دستگاه های مورد استفاده در مراکز صنعتی و فروشگاهی هستند. این یخچال ها که با نام یخچال صنعتی نیز شناخته می ‌شوند، انواع مدل های بسیار مختلفی دارند که هر یک از آن ها را برای مصرف خاصی می توان مورد استفاده قرار داد. هر یک از انواع یخچال های فروشگاهی بر اساس نوع کاربردی که دارند، مجهز به مشخصات و قابلیت های خاصی هستند که حتی باعث برتری مدل های مختلف در مقایسه با یکدیگر می شود. شما به هنگام خرید انواع یخچال فروشگاهی باید تمامی پارامترهای مهم را در نظر بگیرید.

میزان فضای لازم برای قرار دادن یخچال، نوع مدل، نوع درب، نوع گنجایش، قدرت موتور، میزان قدرت خنک کنندگی و غیره همگی پارامتر هایی هستند که بایستی مورد توجه قرار بگیرد. اگر به دنبال یک مرکز فروش مناسب برای خرید یخچال فروشگاهی هستید، ایران برودت بهترین مرکزی است که انواع یخچال های درجه یک فروشگاهی را با تنوع بسیار زیاد و قیمت مناسب در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.