انواع کمپرسور

خرید کمپرسور

کمپرسور ها به عنوان قطعات بسیار پر کاربرد در سیستم های سرمایشی اهمیت بسیار زیادی دارد. این قطعات نقش مهمی را در فرایند انتقال گازهای مبرد خواهند داشت و خود در انواع مدل های متفاوتی هستند. کیفیت کمپرسورها در عملکرد آنها قطعاً تاثیرگذاری بهتری خواهد داشت. هم اکنون مراکز فروش بسیار زیادی هستند که شما می توانید جهت خرید بهترین کمپرسور به آن مراجعه نمایید.

اما هدف ما خرید بهترین و با کیفیت ترین قطعات صنعتی و الکتریکی با قیمت مناسب از یک مرکز فروش قابل اعتماد است. ایران برودت بهترین مرکز توزیع انواع کمپرسور و یخچال فروشگاهی در کشور است. که هم اکنون به صورت آنلاین میزبان پاسخگوی شما عزیزان می باشد. به خاطر بسپارید که خرید کمپرسور در این مرکز به صورت اینترنتی امکان پذیر است. و همین خرید آنلاین روی قیمت کمپرسور تاثیر خواهد گذاشت.

قیمت کمپرسور

کمپرسورها جزو محصولاتی هستند که تنوع بسیار زیادی دارد از این رو قیمت کمپرسور نیز با در نظر داشتن مدل های مختلف سال متفاوت خواهد بود. به همین منظور برای خرید کمپرسور بایستی پارامترهای بسیار زیادی در نظر گرفته شود. که اولین و مهمترین آن انتخاب مدل مناسب، کیفیت و در نتیجه قیمت کمپرسور می باشد. ایران برودت بهترین مرکز فروشی است که انواع کمپرسور درجه یک را با نازلترین قیمت ممکن توضیح می کند.

انواع کمپرسور و عملکرد آن ها

این روزها با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی، شاهد تولید انواع محصولات جدید با کارایی بسیار بالایی هستیم. کمپرسورها نیز یکی از انواع تولیدات نسل جدید هستند. که از لحاظ نوع کاربرد اهمیت بسیار بالایی دارند. کمپرسور یک نوع دستگاه مکانیکی است که در اکثر صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه نوعی نیروی مکش به منظور مکیدن گاز مبرد از اپراتور را فراهم می کند. که باعث متراکم شدن گاز و در نتیجه ارسال آن به کندانسور می شود.

در کمپرسور این گاز به مایع تبدیل خواهد شد و به نوعی می توان گفت این مکندگی گاز را از قسمت راست فشار قوی انتقال می دهد. با توجه به حجم جابجایی پیستون، هوا متراکم خواهد شد. و در واقع جابجایی پیستون رابطه مستقیمی با حجم گاز متراکم شده دارد. اگر قصد خرید کمپرسور دارید، بهتر است بدانید این دستگاه انواع مختلفی دارد که به همین منظور قیمت کمپرسور در مدل های مختلف متفاوت خواهد بود.

کمپرسور دینامیکی

یکی از انواع کمپرسور های بسیار پر قدرت و پرفروش در بازار است. چرا که سطح کاربرد این نوع دستگاه بیشتر و حائز اهمیت می باشد. کمپرسورهای دینامیکی فرایند آن ها برای جابجایی انرژی بسیار به صورت مداوم است و معمولاً از آن ها در فشار پایین و دبی بالا استفاده می کنند. این نوع کمپرسورها خود در دو مدل مختلف محوری و شعاعی طراحی می شوند که هر یک تا حدودی عملکرد متفاوتی دارند. مدل های شعاعی با نام کمپرسور توربینی نیز شناخته می‌ شود که نوعی دستگاه گریز از مرکز هستند.

اما این دستگاه با یک جریان ثابتی با یک فشار ثابت کار می‌ کند و این مدل های دینامیکی تحت تاثیر عوامل بیرونی قرار می گیرد. معمولاً هر گونه تغییری در شرایط بیرونی می تواند تغییر زیادی در ظرفیت آن ایجاد کند. و به عنوان مثال، با تغییر فشار ظرفیت آن نیز متغیر خواهد بود. قیمت کمپرسور دینامیکی نسبت به دیگر مدل ها کمی مقرون به صرفه تر است پس هنگام خرید کمپرسور دینامیکی به این نکته دقت کنید که این محصول خود در دو نوع مختلف به تولید می رسد.

مدل های پر کاربرد کمپرسورها

کمپرسورهای جابجایی مثبت نمونه دیگری از انواع کمپرسور موجود در بازار هستند. انتقال انرژی در این دستگاه به صورت متناوب یا دوره خواهد بود. طراحی مدل های جابجایی مثبت کمی خاص است و قدرت تراکم آن ها در مقایسه با مدل های دیگر بیشتر می باشد. دبی کمپرسورهای جابجایی مثبت کمتر از مدل های دینامیکی است اما نیروی محرکه آن ها از الکتروموتور است. پس با این حساب می‌ تواند حجم مشخصی از گاز یا هوا را حبس کند.

در نتیجه با کاهش قسمت حجم محصول شده باعث افزایش فشار می شود. در لیست خرید این مدل کمپرسور می توان به نمونه های رفت و برگشتی یا دیافراگمی آن اشاره نمود که این مدل ها با طراحی خاصی یک نوع عملکرد ویژه‌ ای دارند. قیمت کمپرسور جابجایی مثبت نسبت به مدل های مختلف آن متفاوت است و معمولاً مدل های رفت و برگشتی دارای قیمت پایین تری هستند.

البته یکی از قدیمی ترین انواع کمپرسورهای جابجایی مثبت موجود در بازار هستند که به صورت دو طرفه و یک طرفه طراحی شده اند. این نوع کمپرسور خود به صورت ثابت و قابل حمل با کمک موتور الکتریکی رانده می شود؛ اما مدل های دوار آن ها گاز را با فشار بالایی به یک فضای کوچک فرستاده و معمولاً برای مصارف تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

مدل دیگری از انواع کمپرسور ها نمونه های روتاری پره ای است. کیفیت و قیمت کمپرسور روتاری بسیار مناسب بوده و جزو پرکاربردترین انواع کمپرسورها به شمار می رود. این دستگاه از چند پره تشکیل می شود که در شکاف شعاعی روتور تعبیر شده اند. روتور نیز در یک محفظه بزرگ تعبیه می گردد و با چرخش آن پره ها داخل شکاف با حرکت رفت و برگشتی فعالیت می کند. این کمپرسور جزو قدیمی ترین انواع کمپرسور هایی است که به عنوان یک کمپرسور پمپ خلا می تواند کار کند و در دو نوع ثابت و قابل حمل طراحی می شود.

کمپرسورهای قیمت مناسب و کاربردی

کمپرسورهای تشدید کننده فشار نمونه دیگری از انواع کمپرسور هستند که باعث افزایش فشار سیال در سیال می شوند واز این دستگاه معمولاً برای جریان های بسیار کم استفاده می کنند. زمانی که محفظه از فشار هوا پر شود پیستون قسمت بالا حرکت خواهد کرد، پس با ورود سیال مواد مولد به محفظه پیستون به سمت پایین حرکت کرده و تحت تاثیر فشار قسمت بالا سیال به بیرون منتقل خواهد شد. این نوع کمپرسور نیز فرایند خاص خود را دارد و در برندهای بسیار مختلفی هم اکنون خرید و فروش می شود .قیمت کمپرسور های تشدید کننده فشار مقرون به صرفه می باشد و برای خرید کمپرسور تشدید کننده فشار بهتر است برند توجه ویژه داشته باشید.

اگر قصد خرید کمپرسور درجه یک و قیمت مناسبی را دارید می توان به مدل های کمکی آن اشاره نمود. همانگونه که مستحضرید، کمپرسورها انواع مختلفی دارند که کمپرسورهای کمکی یکی از متداول ترین نمونه های موجود آن در بازار است. این نوع کمپرسور هوای فشرده را تا فشار بالایی متراکم می کند و معمولاً برای جبران فشارهای افت پیدا کرده استفاده می شود. حتی زمانی که شما به فشار بالایی نیاز داشته باشید، می توانید از این نوع کمپرسور استفاده کنید که این نوع کمپرسور از روش دینامیکی یا جابجایی است. بیشتر مشابه پمپ خلا طراحی می گردند و قیمت کمپرسور کمی در مقایسه با دیگر انواع مدل ها دارد.

مزایای انواع کمپرسورهای هوا

همانگونه که اشاره شد، کنپرسورها دستگاه های خاصی هستند که به منظور کاهش حجم و فشرده نمودن هوا از آن ها استفاده می کنند. این نوع دستگاه متراکم کننده یا فشرده کننده هوا در انواع مدل های مختلفی به تولید می ‌رسد. و این دستگاه با مصرف انرژی اولیه که همان انرژی مکانیکی است ترکیبی از هوا و گاز را با سرعت و قدرت مکش مشخصی به داخل کشیده و تحت تاثیر سیستم های تعبیه شده برنامه لازم را انجام می دهد. طراحی این دستگاه بسیار خاص بوده و مدل های مختلف آن نیز تنها به همین منظور طراحی می شود.

اما قدرت، سرعت و تا حدودی عملکرد مدل های مختلف آن می تواند با یکدیگر متفاوت باشد. شما بایستی برای خرید کمپرسور حتما به نکات مهم خرید توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین کمپرسور را با قیمت مناسب خریداری نمایید؛ البته قیمت کمپرسور به نوع مدل آن بستگی دارد.

هر یک از مدل ها بر اساس نوع ساختار خور می توانند قیمت متفاوتی نیز داشته باشند. به طور کلی مدل های مختلف کمپرسور نیز می‌ تواند برای کاربردهای مختلف ای طراحی شده باشد. این کمپرسورها مزایای بسیار زیادی دارند که برخی از آن ها شامل:

میزان مصرف انرژی در این دستگاه بسیار کم است و همچنین با این مصرف انرژی پایین بازدهی بسیار بالایی دارد.

میزان صدا و لرزش در این کمپرسور ها بسیار پایین است و حتی برخی از مدل های پیشرفته فاقد صدا و لرزش هستند.

برخی از مدل های این دستگاه که توسط شرکت های بزرگ دنیا به تولید می ‌رسد در ابعاد بسیار جمع و جوری طراحی می شوند که فضای زیادی را اشغال نمی کنند.

مهمترین مزیت کمپرسورها این است دارای کیفیت بالایی می باشد.

تنوع کمپرسور بسیار زیاد است؛ پس زمانی که برای خرید کمپرسور اقدام می کنید گزینه های بیشتری را برای انتخاب مدل مناسب با نوع نیاز خود در اختیار دارید.