انواع درب سردخانه

خرید درب سردخانه

درب سردخانه به عنوان مهمترین قسمت آن در انواع مدل های مختلفی طراحی می شود. و متناسب با نوع سردخانه بایستی یک درب مناسب برای آن انتخاب نمود. چنانچه درب سردخانه شما نیاز به تعویض دارد. می توانید برای خرید درب سردخانه به مراکز فروش این محصول مراجعه کنید. بهتر است بدانید خرید و فروش این روزها به ساده ترین شکل ممکن یا به روش مدرن انجام می شود که شامل خرید اینترنتی می باشد.

در خرید آنلاین نیازی به پیمودن مسافت بسیار زیادی نیست، بلکه شما می توانید در هر زمان و مکانی با مراجعه به سایت فروشگاهی بهترین مرکز فروش یعنی ایران برودت بهترین مدل مناسب را انتخاب و خریداری نمایید. توجه داشته باشید که قیمت درب سردخانه و خود سردخانه در فروشگاه ایران برودت با دیگر مراکز قابل مقایسه نیست. چرا که ایران برودت تمامی محصولات خود را با اختلاف قیمت و حتی کیفیت بسیار زیادی با دیگر مراکز به فروش می رساند.

دسترسی به این مجموعه کار بسیار راحتی است، شما با مراجعه به قسمت محصولات شرکت ایرون برودت می توانید در میان مدل های مختلف آن یکی از بهترین و مقرون به صرفه ترین آن را انتخاب و خریداری کنید. توجه داشته باشید که ایران برودت هم اکنون جزو یکی از مراکز بسیار پرآوازه است که در بازار رقیب ندارد.

قیمت درب سردخانه

درب سردخانه به عنوان مهمترین قسمت آن بیشترین کاربرد را بعد از موتور دارد. چرا که به منظور خارج کردن و یا قرار دادن محصولات مختلف داخل سردخانه ها بایستی دائماً درب آن باز و بسته شود. به همین منظور نیز این قسمت می تواند زودتر از سایر قسمت های آن آسیب ببیند.

حال اینکه درب سردخانه انواع مدل های مختلفی دارد و قیمت درب سردخانه در مدل های مختلف، متفاوت خواهد بود. در مراکز فروش مختلف نیز هر یک قیمت ‌های متفاوتی را عرضه می کنند تنها مرکزی که می توانید درب یخچال را با بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت خریداری نمایید، ایران برودت می باشد. برای خرید درب سردخانه با مشخصات استثنایی می توانید همین حالا اقدام کنید.

انواع درب سردخانه

سرد خانه ها یکی از دستگاه های بسیار مهم و کاربردی هستند که در انواع طرح های بسیار مختلف طراحی و تولید می شوند. این دستگاه بر اساس پارامترهای بسیار زیاد تقسیم بندی می شود. که یکی از تقسیم بندی های بسیار رایج آن بر اساس نوع کاربرد آن خواهد بود. یکی از قسمت های مهم سردخانه ها درب آن ها می باشد. که این درب روی میزان مصرف انرژی تاثیر مستقیمی دارد.

درب سردخانه را می توان به سه نوع پرکاربرد تقسیم نمود. پس هنگام خرید درب سردخانه بایستی به این نکته توجه داشته باشید که این در تا شامل مدل های مختلفی هستند که قیمت درب سردخانه نیز با در نظر قرار دادن این مدل های مختلف و مشخصات آن ها تایید می شود.

یکی از انواع مدل های پرکاربرد درب سردخانه شامل مدل لولایی آن است. مدل های لولایی ساده ترین طراحی را در میان انواع درب های سردخانه دارند و معمولا این مدل ها در یک محور قرار می گیرند و با چرخش حول آن باز و بسته خواهد شد. قیمت درب سردخانه لولایی با توجه به طراحی ساده آن مقرون به صرفه می باشد.

در اکثر سردخانه ها نیز می ‌توان از این مدل استفاده نمود. یکی از معایب این مدل ها اتلاف حرارت به هنگام باز و بسته شدن درب سردخانه می باشد. اما ابعاد این درب سردخانه ها را نمی توان در اندازه های بزرگ برای سردخانه های که نیاز به درب بزرگ دارد استفاده نمود؛ چرا که باعث اتلاف انرژی بسیار زیادی خواهند شد. از طرفی مدل درب های لولایی نیاز به فضای زیادی جهت باز و بسته شدن دارند.

درب های بسیار پر کاربرد سردخانه

درب مدل کشویی

درب های مدل کشویی را نیز می توان یکی دیگر از انواع درب سردخانه برشمرد که آن را با نام درب سردخانه ریلی نیز می شناسند. عملکرد این درب ها به صورت ریلی است که روی یک ریل به صورت خطی حرکت می کند. در واقع تبادل هوا از طریق این درب ها بسیار کم بوده و میزان انرژی اتلاف شده در آن ها نیز کمتر خواهد بود. قیمت درب سردخانه ریلی یا کشویی نسبت به مدل لولایی کمی بیشتر است.

زمانی که برای خرید درب سردخانه کشویی اقدام می کنید بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که این مدل درب ها مجهز به موتور هستند که می تواند درد را به صورت خودکار باز و بسته کند. این موتورها باعث افزایش سرعت باز و بسته شدن در و در نهایت کاهش مصرف انرژی می شود و از مهمترین مزایای درب های کشویی می توان به عدم نیاز به فضای زیاد برای باز و بسته شدن درب اشاره نمود.

مدل درب سردخانه ای کنترل اتمسفر

مدل های درب سردخانه ای کنترل اتمسفر نمونه دیگری از انواع درب هایی هستند که برای سردخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت درب سردخانه ای مدل کنترل اتمسفر نسبت به دیگر مدل ها بیشتر است؛ چرا که تکنولوژی ساخت سردخانه نیز پیشرفته تر می باشد. طراحی این درب ها به گونه ای است که مانع از ورود هوای بیرون به داخل سردخانه می شود. معمولاً سردخانه های کنترل اتمسفر را به صورت ریلی یا کشویی طراحی می کنند که مجهز به درز گیر بوده و کاملاً آب بند هستند.

مهمترین مزیت استفاده از این سردخانه ها عدم نفوذ اکسیژن به داخل سردخانه می باشد. همانگونه که مستحضرید، بسیاری از مواد غذایی زمانی که در برخورد با اکسیژن قرار بگیرند، فاسد می شوند و به همین منظور حتی اگر در یخچال هم باشد زمانی که اکسیژن بیش از حد با آن ها برخورد کند طول عمر آن ها کاهش پیدا می کند. پس در درب های اتمسفر باعث عدم نفوذ اکسیژن یا ورود آن به داخل سردخانه می شود.

اهمیت استفاده از درب سردخانه ای

همانگونه که سردخانه‌ ها مهمترین دستگاه ها به منظور نگهداری و افزایش طول عمر مواد فاسد شدنی می باشند، درب در آن ها نیز یکی از مهمترین و اصلی ترین قسمت های سردخانه به شمار می رود که نقش بسیار مهمی برای حفظ سرما و جلوگیری از اتلاف انرژی دارد. انتخاب و خرید درب یخچال بایستی بر اساس نوع مدل آن باشد و ابعاد آن نیز به تناسب نوع یخچال بایستی طراحی گردد. انتخاب یک درب مناسب در سردخانه ها می تواند میزان مصرف انرژی را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد.

قیمت درب سردخانه با در نظر قرار دادن تمام مشخصات آن تعیین می شود. خرید درب سردخانه به منظور اهمیت استفاده از آن است. اهمیت استفاده از درب سردخانه چیست و چه کاربردی می تواند داشته باشد؟ همانگونه که سردخانه‌ ها مهمترین دستگاه هایی هستند که جهت جلوگیری از فاسد شدن بسیاری از مواد فاسد شدنی می باشند و به نوعی با تامین سرمایه مورد نیاز از کاهش طول عمر بسیاری از مواد جلوگیری می کند.

استفاده از سردخانه ها به منظور رشد فناوری در بسیاری از صنایع می باشد. حال اینکه این سردخانه ها خود از قسمت های بسیار مختلفی تشکیل می شوند که هر یک نقش بسیار مهمی دارند. یکی از قسمت های اصلی آن درب سردخانه است که از لحاظ نوع عملکرد و نقشی که دارد بسیار قابل توجه می باشد. اهمیت استفاده از درب سردخانه به منظور تعادل میزان دمای یخچال یا سردخانه است.

چنانچه یک سردخانه فاقد درب باشد، تمام انرژی سردخانه به هدر می رود. پس درب سردخانه به عنوان مهمترین قسمت آن برای حفظ و نگهداری میزان دمای داخلی سردخانه و افزایش طول عمر مواد داخل آن اهمیت بسیار زیادی دارد. از آنجایی که این درب ها انواع مختلفی دارند، انتخاب یکی از مدل‌ های مناسب و متناسب با نیاز شما اهمیت بسیار زیادی دارد، پس بهتر است به هنگام خرید درب سردخانه به جای پرداختن به قیمت درب سردخانه ابتدا تمامی این نکات را در اولویت کار خود قرار دهید.

نکات مهم خرید درب سردخانه

سردخانه ها یکی از مهم ترین دستگاه هایی هستند که به منظور افزایش طول عمر بسیاری از مواد غذایی، دارویی، شیمیایی و فاسد شدنی از آن استفاده می کنند. در طراحی این دستگاه از قطعات و قسمت های بسیار مهمی استفاده می کنند که درب ها یکی از اصلی ترین آن ها به شما می رود. بی شک می دانید که برای حفظ شدن دما و تعادل آن بایستی هیچ یک از قسمت های سردخانه خروجی نداشته باشد.

از آنجایی که برای دسترسی به مواد غذایی نیاز به یک درب است و این درب بایستی به گونه ‌ای طراحی شود که هیچ گونه اتلاف انرژی نداشته باشد. پس درب ها از نظر نوع عملکرد خود اهمیت بسیار زیادی دارد اما بهتر است قبل از خرید درب سردخانه نکاتی را در رابطه با انواع درب بیاموزید.

چنانچه نیاز به دربی دارید که مانع از نفوذ اکسیژن به داخل سردخانه شود، بهتر است به سراغ درب های کنترل اتمسفر بروید. چرا که این درب مانع از نفوذ اکسیژن به فضای داخلی سردخانه خواهد شد.

مدل های ریلی که با نام درب سردخانه کشوری نیز شناخته می شود به راحتی باز و بسته می شود و همچنین از اتلاف انرژی و دما جلوگیری می کند.

اگر نیاز به درب بزرگی برای سردخانه هستید، بهتر است به سراغ درب های کشویی از نوع موتوردار بروید که هم سرعت باز و بسته شدن آن ها زیاد است و میزان فضای بسیار کمی را اشغال می‌ کنند. از طرفی اتلاف انرژی در این نوع درب ها به دلیل افزایش سرعت باز و بسته شدن درب بسیار کم می باشد.

اگر قیمت درب سردخانه برای شما اهمیت دارد و به دنبال دربی هستید که دارای طراحی ساده باشد، مدل های لولایی اهمیت بسیار زیادی دارد. این نوع مدل طول عمر بالایی داشته و از لحاظ میزان ابعاد نیز دارای محدودیت می باشد.