در رابطه با ابعاد یخچال فروشگاهی اطلاعاتی دارید؟ می دانید این یخچال ها چه مزیت هایی دارند؟ فروشگاه های مواد غذایی یکی از مراکز مهم تامین کننده بخشی از نیاز جامعه هستند. حال این که برخی از مواد موجود در این فروشگاه ها فاسد شدنی هستند. و به همین منظور وجود یخچال امری الزامی است. یخچال ها دارای تنوع بسیار زیادی حتی از لحاظ ابعاد هستند پس در ادامه شما را به ابعاد یخچال فروشگاهی، تنوع و ویژگی های آن ها بیشتر آشنا می کنیم.

ابعاد یخچال فروشگاهی

یخچال فروشگاهی همان یخچال های صنعتی هستند که در فروشگاه های مختلف آن ها را می بینیم. این یخچال ها دارای تنوع بسیار زیادی هستند. و هر یک از انواع مختلف آن را می توان در مراکز مختلف برای انواع مواد غذایی گوناگون مورد استفاده قرار داد. یخچال های فروشگاهی با در نظر قرار دادن مشخصاتی که دارند به انواع مختلفی تقسیم می شوند. این رو می ‌توان گفت که هر یک از مدل های مختلف آن ممکن است با مشخصات گوناگونی طراحی شوند. پس نمی توان گفت که به طور کلی تمامی انواع یخچال های فروشگاهی دارای یک ابعاد مشخص و یکسانی هستند. ابعاد یخچال فروشگاهی به نوع مدل و طرح های مختلف آن بستگی دارد که برخی از آن ها عبارتند از:

  • یخچال های ایستاده روباز

یخچال ایستاده روباز یکی از پرکاربردترین انواع یخچال های فروشگاهی هستند که به صورت عمودی طراحی شده و دارای ارتفاع زیادی هستند. این مدل ها دارای درب های شیشه ای بوده و همچنین میزان فضای کمی را نیز اشغال می کنند. ابعاد یخچال فروشگاهی مدل ایستاده روباز معمولاً ۹۰ تا ۲۵۰ سانتیمتر خواهد بود. البته این رقم در مدل های مختلف آن می ‌تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال، در مدل های نیمه ایستاده روباز معمولاً دارای عمر ۸۵ هستند.

این یخچال ها دارای لامپ های ال ای دی برای نور پردازی ایده آل می باشند و جنس درب شیشه ای آن ها از دوجداره سکوریت نشکن است و شفافیت بسیار بالایی را دارن تا تمامی مواد غذایی داخل یخچال به راحتی قابل مشاهده باشد. این یخچال ها مجهز به سیستم بدون برفک هستند و نور های ال ای دی آن ها نیز به راحتی می تواند تغییر رنگ دهد.

انواع یخچال فروشگاهی

یخچال ویترینی

یخچال ویترینی را نیز می توان جزو مدل های پرطرفدار فروشگاهی برشمرد. این مدل یخچال ها علاوه بر راحتی در برخی از مدل‌ ها جنس بدنه آن ها نیز از شیشه های شفاف و نشکن است تا از اطراف نیز محتویات داخلی آن به راحتی قابل مشاهده باشد. برخی از مدل های ویترینی برودت هوای زیادی ندارد و تنها نقش یک ویترین را ایفا خواهند کرد.

مدل های فروشگاهی ویترینی خود در دو نوع کانتر گرم و کانتر سرد طراحی می ‌شوند. که مدل کانتینر گرم مناسب استفاده برای غذاهای پخته اما کانتر سرد برای غذاهای منجمد برخی نوشیدنی ها انواع لبنیات و غیره خواهد بود. ابعاد یخچال فروشگاهی مدل ویترینی در مدل های مختلف آن نظیر مدل های یک درب، دو درب، سه درب و غیره متفاوت می باشد.

ابعاد یخچال فروشگاهی

ابعاد یخچال فروشگاهی

فریزرهای خوابیده

فریزر خوابیده را نیز جزو یخچال های فروشگاهی پرکاربرد می شناسند. این یخچال ها نیز یک نوع فریزر ویترینی هستند که برخلاف مدل های ایستاده به صورت خوابیده طراحی می شوند. اگرچه فریزرهای خوابیده از لحاظ ارتفاع کم هستند؛ اما میزان فضای زیادی را در مقایسه با مدل های ایستاده اشغال می کند. فریزرهای خوابیده مخصوص انواع گوشت، بستنی و غیره می باشد. این مدل ها خود به صورت صندوقی و ویترینی طراحی می شوند که عرض زیادی نیز دارند.

شما با کمک درب های شیشه لی شفاف این مدل یخچال ها، مواد غذایی داخلی آن را می توانید به راحتی مشاهده کنید. معمولاً هم درب آن ها یا به صورت کشویی و یا رو به بالا باز می شود. ابعاد یخچال فروشگاهی خوابیده به نوع مدل و طرح یخچال بستگی دارد؛ اما به طور کلی دارای پهنای زیاد و ارتفاع کم هستند.

نکات مهم خرید بهترین یخچال فروشگاهی

یخچال های فروشگاهی بهترین محصولاتی هستند که در مراکز فروشگاهی و صنعتی مختلف به منظور نگهداری و حفظ تمامی مواد غذایی و نوشیدنی از آن ها استفاده می کنند. این یخچال ها تنوع بسیار زیادی دارند و این گوناگونی بر اساس مشخصات بسیار مختلف دستگاه ها صورت می گیرد. تمامی یخچال هایی که شما در مراکز فروشگاهی، سوپر مارکت، هایپر مارکت، فست فود، کافی شاپ، تالار، آشپزخانه ها و غیره مشاهده می کنید. با در نظر قرار دادن پارامترهای بسیار زیادی انتخاب شده اند.

شاید وقتی وارد فروشگاهی می شوید از نظم و همچنین زیبایی ترتیب قرار گرفتن این یخچال ها لذت ببرید، بی شک این نظم و آرایش خاص بر اساس اصول و قواعدی انتخاب و در نتیجه چیدمان شده است. نکات مهم خرید به شما کمک می کند تا با بررسی کیفیت، مدل، طرح و همچنین ابعاد یخچال فروشگاهی یکی از منحصر به فرد ترین ها را انتخاب و خریداری نمایید. برخی از نکات مهم خرید شامل:

  • یکی از مهمترین نکات توجه به کمپرسور یخچال است. چرا که یخچال ها را در دو نوع کمپرسور پایین و کمپرسور بالا طراحی می ‌کنند. این کمپرسور باعث خنک نگه داشتن قسمت داخلی یخچال می ‌شود و قطعاً مدل های بالا قیمت بیشتری دارد، اما طول عمر مواد غذایی شما را تا حد زیادی نیز افزایش خواهند داد.
  • نکته مهم دیگر توجه به ابعاد یخچال فروشگاهی است. شما باید بسته به فضایی که دارید، یخچال مناسب را با ابعاد مناسب انتخاب کنید؛ چرا که این یخچال ها بر اساس مدل های مختلف در ابعاد متنوع طراحی می ‌شود و شما موظف هستید تا با در نظر قرار دادن فضای مورد نظر یکی از بهترین مدل ها را با ابعاد مناسب انتخاب نمایید.
  • توجه به برچسب انرژی برای بهینه سازی مصرف انرژی از مهمترین پارامتر هایی است که به هنگام خرید یخچال فروشگاهی باید در اولویت قرار بگیرد.
ابعاد یخچال فروشگاهی

ابعاد یخچال فروشگاهی

شرایط خرید اقتصادی یخچال فروشگاهی

  • شاید برای شما هم جابجا کردن یخچال های فروشگاهی کار چندان راحتی نباشد. یکی از دغدغه‌ های مهم اکثر افرادی که قصد خرید یخچال های فروشگاهی را دارند؛ چگونگی حرکت دادن یخچال ها می باشد. بهتر است بدانید، یخچال های فروشگاهی نسل جدید مجهز به چرخ های مخصوصی هستند که به راحتی امکان جابجایی آن را برای شما فراهم می کنند.
  • جدا از کیفیت، تنوع، مدل و همچنین ابعاد یخچال فروشگاهی باید برند را نیز مورد توجه قرار دهید. چرا که یخچال های فروشگاهی هم اکنون توسط شرکت های بسیار زیادی تولید می شوند. قطعاً سطح کیفیت و همچنین تکنولوژی ساختاری تمامی برندها با یکدیگر یکی نیست و بیشتر مدل و برندها در مقایسه با یکدیگر دارای برتری هایی هستند. پس بهتر است برند را نیز جزو نکات مهم خرید خود بدانید.
  • انتخاب مرکز خرید مناسب شرط موفقیت خرید اقتصادی خواهد بود. مراکز فروش بسیار زیادی نیز هم اکنون در سراسر کشور فعالیت می ‌کند؛ اما برخی از این مراکز سودجویانی هستند که تنها به فکر منفعت خود خواهد بود. بهتر است از مراکز فروش قابل اعتماد چون ایران برودت اقدام به خرید انواع یخچال های فروشگاهی کنید.
  • قیمت دیگر پارامتر مهمی است که تمامی مشتریان به هنگام خرید در رابطه به آن بررسی هایی را انجام خواهد داد و معمولا مشتریان زرنگ قبل از خرید اقدام به مقایسه قیمت ها در مراکز فروش مختلف می کنند. در نتیجه پس از بررسی‌ های انجام شده یکی از بهترین مدل ها را با قیمت مقرون به صرفه خریداری خواهد کرد.
  • مدل و طرح یخچال دیگر پارامتر مهمی است که باید آن را در نظر داشته باشید. یخچال های فروشگاهی در مدل و طرح مختلف هم اکنون خرید و فروش می ‌شود. شما نیاز به یک یخچال مناسب با درب شیشه ای دارید که محتویات داخلی آن به راحتی قابل مشاهده باشد تا در معرض دید مشتریان قرار بگیرد و نیازی به باز و بسته کردن مکرر در و هدر رفتن انرژی نباشد.

نتیجه

آشنایی با ابعاد یخچال فروشگاهی به شما کمک می ‌کند تا متناسب با فضای مورد نظر خود یک یخچال مناسب را انتخاب نمایید. یخچال های فروشگاهی بر اساس مدل، طرح، برند و حتی ابعاد انواع مختلفی دارند. معمولاً در مراکز فروشگاهی نیز فضای بسیار زیادی در بسیاری از مواقع وجود ندارد.

در نتیجه شما بایستی با در نظر قرار دادن میزان فضای موجود یخچال فروشگاهی را با ابعاد مناسب خریداری کنید. توجه داشته باشید هر چه کیفیت یخچال بهتر باشد، عملکرد آن نیز بیشتر و طول عمر بالا تر خواهد بود. برای دسترسی به بهترین یخچال فروشگاهی می توانید به مراکز معتبری چون فروشگاه ایران برودت مراجعه نمایید.